Pokiaľ vám to konečne došlo a rozhodli ste sa začať šetriť vodou, začnite výmenou batérií. Výmenou klasickej batérie za pákovú ušetríte 50% vody, ktorá inak pretiekla počas regulovania jej správnej teploty. Skutočnú revolúciu v šetrení nákladov za spotrebovanú vodu však predstavujú termostatické batérie.
 
termostatická batéria
 
Výhody termostatickej batérie:
 

- veľmi presná regulácia pomeru studenej a teplej vody (výstupnú teplotu je možné nastaviť na ovládači)  

- batéria veľmi pružne reaguje na zmeny tlaku a teploty dodávanej vody a okamžite ich vyrovnáva. Správnu požadovanú teplotu je schopná nastaviť do 3 sekúnd

 

 

- ochrana spotrebiteľa pred obarením horúcou vodou. V prípade odstávky prívodu studenej vody batéria okamžite uzavrie aj prívod teplej vody.  

 

- ovládač teploty má stupnicu a na 38°C poistku, ktorá zabráni náhodnému spusteniu horúcej vody. Po uvolnení poistky sa teplota vody dá nastaviť na ľubovoľnú výšku použitím ovládača.

 

termostatická batéria  

 

- batéria má regulátor prietoku - šetriaci gombík. Ten zapríčiní, že aj pri spustení vody plným prúdom, tečie iba 70-80 % maximálneho prietokového množstva.  

 

- Nadobúdacie ceny termostatických batérií sú síce oproti klasickým vyššie, ale návratnosť investície u 4-člennej rodiny predstavuje pri kvalitných batériách približne iba 1 rok.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:
 

Údržba a oprava batérie - aby boli vaše batérie stále ako nové

 

Bidet

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Sanita

 

 
© Weby Group
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk
 
Foto: www.Rmnt.ru, www.santehnika116.ru,