Minimalistický štýl – by sme mohli definovať ako jednoduchosť, čistota a elegancia. Minimalizms sa riadi heslom: menej je viac.

Tento obľúbený štýl bývania uplatňuje prosté geometricky čisté línie, kvalitné materiály ako drevo, kov, sklo, plast a kožu. Základnou farbou je biela, ale môže byť doplnená aj o čiernu, sivú či béžovú.

Pre oživenie je možné zvoliť farebné doplnky. Pri minimalistickom štýle treba dať dôraz na to aby bol zariadený prakticky, funkčne a komfortne. Interiér zariadený v minimalistickom štýle je charakterizovaný dostatkom voľného otvoreného priestoru, prehľadnosťou a poriadkom.

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania

 

Glamour štýlGlamour štýl – slovo glamour v preklade znamená pôvab, lesk, príťažlivosť. Medzi typické farby tohto štýlu patrí čierna, biela, zlatá, strieborná a fuchsiová. Glamour štýl je opakom minimalizmu.

Interiér v tomto štýle sa vyznačuje nábytkom napodobňujúcim obdobie rokoka či baroka, veľkými tvarovanými zrkadlami, lesklými materiálmi. Typické sú tiež tapety na stenách s veľkými vzormi a výrazné luxusné lustre.

 

 

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania Rustikálny štýl – tento štýl možno nazvať aj vidiecky. Interiér v tomto duchu pôsobí harmonicky, útulne, a zakladá si na tradíciách.

Používanými materiálmi je hlavne drevo, handmade doplnky, nábytok z ktorého dýcha história. V interiéri dominujú tiež živé kvety, dlhé závesy a množstvo doplnkov, ktoré navodzujú pocit domova.

 

 

 

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania

 

 

 

Industriálny štýl – alebo inak označovaný priemyselný štýl bývania sa vyznačuje priznanými stavebnými materiálmi (surový betón, staré tehly, oceľ) a „nedokončeným vzhľadom“ (viditeľné pôvodné rozvody potrubia).

Typická je kombinácia rôznorodých kovových prvkov a dreva (drevené trámové stropy, drevené podlahy či obklady stien a palety z dreva). V tomto štýle sa uplatňuje taktiež sklo, kameň a prírodná koža.

Pri výbere nábytku do industriálneho štýlu nič nepokazíte keď zvolíte nejaký ultramoderný dizajnérsky kúsok alebo prvky vintage. Vhodnými doplnkami sú prvky, ktoré ako keby ste našli v továrni (kovové skrinky, priemyselné svietidlá).

 

Vyberte si jedinečný štýl bývania

 

 

Škandinávsky štýl – tento štýl môžeme považovať v súčasnosti za najviac aplikovaný pri zariaďovaní bývania. Základom sú neutrálne tóny – biela, sivá, béžová, modrá, mentolová. Interiér v tomto štýle pôsobí príjemne, originálne a funkčne.

Je to jedinečný štýl s osobitým kúzlom, kde je premyslený každý detail, ale zároveň si zakladá na jednoduchosti. Pre škandinávsky štýl je dôležité osvetlenie – vhodné je použiť niekoľko svetelných zdrojov namiesto jednej lampy.

Škandinávske domácnosti skrášľuje minimálne aspoň jedna rastlina, vyhľadávané sú práve kaktusy – či už malé alebo veľké. Charakteristické pre tento štýl sú drevené prvky v interiéri, prútené koše na deky, či poukladané polienka dreva, geometrické tvary na kobercoch, dekách či obrazoch. Typické je aj zavesenie viacerých rámikov a obrazov s originálnymi sloganmi na stenu.