K zvýšeniu flexibility pri práci máločo prispieva tak, ako vytvorenie pokojného pracovného prostredia, kde pomocou vonkajších vplyvov opadne zo zamestnanca stres a zavládne akási pracovná harmónia. Niet sa teda čo diviť, že čoraz viac ľudí vyhľadáva pokojné miesto nielen pre svoju tvorbu, ale tiež prácu.

 

001.JPG

 

Pokoj, ticho a vlastné inšpiratívne prostredie sú silné atribúty pre dosiahnutie úspešného výsledku. Spočiatku tieto nároky spĺňali kancelárie z domu, takzvané home office, kedy zamestnanec chodil do firemného pracoviska len občas a ostatnú pracovnú činnosť zvládal z pohodlia domova. Túto možnosť už využilo aspoň párkrát takmer 35% Slovákov a využívanie možnosti pracovať na diaľku začalo byť populárne aj medzi malými a strednými firmami.

Počet ľudí, ktorí môžu a chcú pracovať mimo firmy, neustále pribúda. Dôvodom je nielen rozvoj technológií, ktoré umožňujú flexibilitu aj na pozíciách, kde sme si to predtým nevedeli predstaviť, ale aj meniaca sa pracovná kultúra. Čoraz viac manažérov sa nebojí riadiť ľudí aj na diaľku a chápe, že ľudia môžu byť výkonní, aj keď nesedia pri stole v kancelárii.

 

Záhradné kancelárie nie sú prepychom, ale nutnou zmenou

 

Novinkou medzi home office je jej „príbuzná“ s menom záhradná kancelária – garden office. Kancelária v záhrade ponúka okrem antistresových atribútov tiež úplne nové možnosti na prácu. Nemusíte iba vystreto sedieť za kancelárskym stolom – vaše pracovisko môže byť nápadité a úplne v réžií vašich potrieb.

 

Záhradná kancelária je len a len vašim priestorom, pracovňou, v ktorej vás nik neruší, kde môžete uniknúť pred okolitým svetom a kde vás nebude nik kritizovať napríklad za kreatívny neporiadok. Je vašou mentálnou očistou a priestorom pre skvelé nápady. Na záhradnú kanceláriu si kedysi ľudia prerábali nepoužívané záhradné domčeky a malé chatky, ktoré už slúžili len na odkladanie náradia a záhradných strojov. Dnes sa takéto kancelárie dodávajú ako montované domčeky s veľkými presklenými plochami a sú vyrábané v mnohých variantoch s dôrazom na „kompatibilitu“ s okolím, na funkčnosť aj na využiteľnosť.

 

Záhradné kancelárie nie sú prepychom, ale nutnou zmenou

 

Záhradná kancelária má však ešte jednu úžasnú výhodu. Po „pracovnej dobe“ sa jeho využitie znásobuje tým, že môže slúžiť mnohým iným účelom pre všetkých rodinných príslušníkov. Stane sa miestom, ktoré bude bezpečným, útulným, kontrolovaným a luxusným doplnkom vášho domu.

 

Záhradné kancelárie nie sú prepychom, ale nutnou zmenou

 

Poďte sa teda s nami pozrieť do sveta záhradných kancelárií, ktoré budú časom určite bežným štandardom hlavne duševne pracujúcich osôb.

 

Záhradné kancelárie nie sú prepychom, ale nutnou zmenou

 

Záhradné kancelárie nie sú prepychom, ale nutnou zmenou

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Jednoduché riešenia stavby letnej kuchyne

 

Stavba kamenného altánku

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Prístrešky, altánky a terasy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: swiftorg.co.uk

Autor: Ivan Nôta