Termokeramické náterové hmoty, PEPO SK, Žilina

PEPO SK, termokeramické náterové hmoty, Žilina

Termokeramické náterové hmoty na akrylátovej báze dostupné v mnohých farebných odtieňoch pripravené k okamžitému použitiu. Majú široké spektrum využitia najmä v stavebníctve. Je možné ich aplikovať na takmer všetky druhy podkladov v exteriéri a interiéri.

Termokeramické náterové hmoty na akrylátovej báze dostupné v mnohých farebných odtieňoch pripravené k okamžitému použitiu. Majú široké spektrum využitia najmä v stavebníctve. Je možné ich aplikovať na takmer všetky druhy podkladov v exteriéri a interiéri.

Adresa:Dolné Rudiny 1, 010 01 Žilina
Telefón:41-5007531
Kontaktná osoba:Peter Skácel
Mobil:
E-mail:info@thermoshield.sk
www:www.thermoshield.sk

PEPO SK, termokeramické náterové hmoty, Žilina Vám ponúka - energeticky úsporné náterové hmoty novej generácie.

- VÝRAZNÁ ÚSPORA NÁKLADOV NA KÚRENIE A KLIMATIZÁCIU
- PRIEPUSTNOSŤ PÁR
- VYSOKÁ ELASTICITA
- ODOLNOSŤ PROTI CHEMICKÝM A KLIMATICKÝM VPLYVOM
- VYSOKÁ ŽIVOTNOSŤ A STÁLOSŤ FARIEB

Základná charakteristika
Termokeramické náterové hmoty na akrylátovej báze dostupné v mnohých farebných odtieňoch pripravené k okamžitému použitiu. Majú široké spektrum využitia najmä v stavebníctve. Je možné ich aplikovať na takmer všetky druhy podkladov ako v exteriéri tak v interiéri.
Zloženie
1) spojivo - vysoko elastická akrylátová živica, ktorá pôsobením UV žiarenia vytvára dvojitú sieťovú štruktúru
2) výplň - mikrokeramické duté guličky (vo vnútri obsahujúce inertný plyn)
3) farbivo - biela v podobe oxidu titaničitého, poprípade ďalšie farebné pigmenty

Špecifické vlastnosti
Plní funkciu tepelnej keramickej membrány - tzn., že náter je variabilne difúzne otvorený a zabraňuje vode a vzdušnej vlhkosti prenikaniu do podkladu, zároveň ale umožňuje jej odparenie, takže na podkladoch s absorbčnou a difúznou schopnosťou reguluje vlhkosť podkladu a tým zvyšuje tepelný odpor celej konštrukcie.
Má veľmi vysokú trvalú odrážavosť - späť do priestoru odráža 86% slnečného žiarenia. Dokázateľne znižuje náklady v zime na kúrenie a v lete na klimatizáciu - toto sa dá dokumentovať na základe osemnásťročných skúseností. Boli dokázané úspory na kúrenie 29%.

Princíp funkcie
Mikrokeramické guličky obsahujúce inertný plyn, majú nezanedbateľné tepelno-izolačné vlastnosti, ale predovšetkým zabezpečujú vysokú odrážavosť slnečného žiarenia.
Vysoko elastická akrylátová živica v spojení s mikrokeramickými guličkami zamedzujú atmosferickej vode v prenikaní do podkladu, súčasne však pri poklese vzdušnej vlhkosti na bežnú úroveň umožňujú odparenie vodnej pary, ktorá je obsiahnutá v konštrukcii. Jedná sa o termokeramický krycí povlak, ktorý vďaka svojej variabilnej vzdušnosti pôsobí ako membrána, ktorá podporuje rýchle odparovanie nadmernej vlhkosti z podkladu (princíp GORE-TEX ). Znížením obsahu vlhkosti konštrukcie o iba 1% zvýšime izolačnú schopnosť stavebného materiálu o 10%!

Možnosti aplikácie
Vďaka svojej vysokej elasticite a priliehavosti je možná aplikácia na veľa rôznorodých povrchov vrátane väčšiny kovov, dreva, plastov, penovej hmoty, textílií, materiálov zo syntetických vlákien, betónu, starej aj novej omietky a niektorých predošlých náterových vrstiev. Vysoká elasticita zamedzuje vzniku termodynamicky zapríčinených trhlín, čo môžeme využiť pri nátere na seba naväzujúcich, avšak rozdielnych konštrukčných prvkov s rôznou tepelnou roztiažnosťou.

Aby hore uvedené všeobecné vlastnosti boli dodržané tam, kde je treba, vyrába sa ThermoShield v troch modifikáciách určených predovšetkým pre nasledujúce použitie:

ThermoShield Exterieur - farby určená na fasády
ThermoShield Interieur - farba do interiéru
ThermoShield TopShield - farba pre strešné nátery

thermo 1.jpg
Otváracie hodiny nie sú zadané.
Firma nemá vyplnené žiadne pobočky
Firma nemá žiadne články
Firma nemá žiadne videá
Firma nemá žiadne akcie
Firma nemá žiadne ponuky
Firma nemá žiadnu pracovnú ponuku.
Páčil sa Vám tento článok? Registrujte sa na odber noviniek E-mailom alebo nás zdieľajte!

Kde nás nájdete

temp image

Fotogaléria

Zaradenie v kategórii