schodyAk patríte medzi tých, ktorí sa riadia heslom, „Dôveruj, ale preveruj“, poskytneme vám niekoľko rád ako na to.
 

Ako murovať?

 

Murár musí nutne pri murovaní používať vodováhu.
Ak sa medzi tehlami so systémom pero a drážka objaví medzera, nie je to správne. Medzery sa môžu vyskytovať len pri práci s tehlami bez pera. V rohoch práve murovaných stien musia byť tehly prepojené povrázkom. Ak murár rozbíja tehly, robí to preto, aby vám šetril materiál a tým pádom samozrejme aj peniaze. Potrebuje totiž zrejme menšie časti na doplnenie do múru.
 
Murovanie si vyžaduje presnú robotu, preto skontrolujte, či je stena rovná a to v horizontálnom ale aj vertikálnom smere. Pravidelné by malo byť aj množstvo malty, ktorou sú spájané tehly v škárach.
 
Čím murovať?
 
Pre tehlové múry sa ako najvhodnejšia malta používa zmes cementu, vápna a piesku a to v pomere 1:1:8 alebo 9. Ak predpokladáte, že vybudované steny majú tendenciu nasakovať viac vody, je dovolené použiť trochu menej piesku.
 
 
Mohlo by vás tiež zaujímať:
 

Ďalšie rady a tipy z oblasti Rekonštrukcie a prestavby

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: hilfreich.de