Pre mnohých majiteľov starších bytov je predstava inštalácie bidetu nedosiahnuteľná už len z pohľadu veľkostí plochy ich záchodu či kúpeľne.
 
Bidet
 
V nových bytoch a rodinných domov však bidety konečne začínajú nachádzať svoje miesto a stávajú sa čoraz obľúbenejšími.
 
Bidet 
 
vlastne predstavuje akési umývadlo používané v polosede a ten, kto považuje pravidlá hygieny za skutočne dôležité, sa bez možnosti použiť ho po potrebe, asi veľmi príjemne necíti.
 
Súčasťou bidetu je kovový sifón a zmiešavacia batéria (líši sa od normálnej len naklápacou koncovkou), ktorá môže byť umiestnená čelne- nad bidet si „sadáme“ ako na záchod, alebo k stene- „sadáme“ si opačne. Na väčšine bidetov by ste dosku sedaciu hľadali zbytočne. Tí náročnejší na pohodlie si však môžu k bidetu doobjednať sedadlo.
 
Bidet by mal stáť v miestnosti hneď vedľa záchodu. Ak váš byt túto možnosť neposkytuje, ale myšlienky na bidet sa nechcete zriecť- umiestnite ho aj v kúpeľni, hoci takto vzdialený, neplní stopercentne svoj účel. Ak máme záchod a kúpeľňu spojenú, nemalo by umiestnenie bidetu predstavovať žiadny problém, pokiaľ je miestnosť dostatočne priestorná.
 
Bidet
 
Na vytvorenie dokonalej harmónie kúpelne či len samotného záchodu, je doporučené vyberať záchod a bidet rovnakej značky a série.
 
Na trhu sú 2 druhy bidetov- závesný a stojaci. Pre ktorý sa rozhodnúť? Odborníci odporúčajú jednoznačne závesný. Jeho výšku si totiž pri montáži viete prispôsobiť vlastným potrebám a potrebám vašej rodiny. Štandardná výška hornej hrany bidetu od podlahy, pre priemerne vysokých ľudí, predstavuje cca. 40 cm. Lepší je aj prístup ku stene, keď potrebujete strieť podlahu. Rozmermi je bidet v sériách rovnako veľký ako záchod.
 
Na rozdiel od predchádzajúcich generácií bidetov, nestrieka v tých dnešných voda zdola, ale je privádzaná zhora. Spomínaný starší typ bidetov bol totiž zakázaný kvôli porušovaniu hygienických noriem. Pri sprchovaní zdola baktérie padali späť do bidetu a dostávali sa do zdroja vody, ktorý im umožňoval ľahko sa množiť. Ďalším sprchovaním sa potom prúdom vody mohli preniesť na nasledujúce ľudské telo...O hygiene sa v tomto prípade dalo len ťažko hovoriť. Dnes je zdroj vody umiestnený mimo misy a tým je zaručená 100% čistota vodného zdroja.
 
Bidet
 
 
Čistotu bidetov a jednoduchú starostlivosť o ne, zaručia aj špeciálne upravené a vyhladené povrchy materiálov z ktorých sú vyrábané a ktoré nedopustia usadzovanie nečistôt a vodného kameňa na stenách bidetu.
 
 
Mohlo by vás tiež zaujímať:
 
 
Ďalšie zaujímavé články na tému Sanita
 
 
© Weby Group
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.en.wikipedia.org, www.villeroy-boch.de, www.remont-samomy.ru, www.perfekto.ru