Jednoduchá inštalácia, nízka spotreba a konštantná teplota - také sú hlavné výhody lokálnej, alebo ak chcete decentrálnej rekuperácie. Decentrálna rekuperácia umožní pravidelnú výmenu vzduchu, nahradí klasické vetranie a využije energiu odpadového vzduchu pre ohriatie vzduchu zvonku.

 

Decentrálna rekuperácia

 

S lokálnou rekuperáciou nepotrebujete zložité rozvody ani komplikované stavebné riešenie. Malé byty, garzónky a jednotlivé izby nemusia byť ochudobnené o výhody rekuperácie len preto, že nie je možné použiť centrálne riešenie. Zaobstaraním decentralizovanej rekuperačnej jednotky získate permanentný prístup k čerstvému vzduchu pri zachovaní energetickej úspornosti. 

 

Pod vetraním si nemusíte predstaviť len okná dokorán a studený vietor prestupujúci bytom. Pri použití lokálnej rekuperačnej jednotky dôjde k vytlačeniu teplého vzduchu z miestnosti, zatiaľ čo jeho energia je odovzdaná tepelnému výmenníku. Skrz neho vstúpi do miestnosti čerstvý vzduch obohatený o teplo. V jednej izbe však môžete použiť viac rekuperačných jednotiek naraz.

 

Prvá jednotka vysaje z miestnosti odpadový vzduch a uchová jeho tepelnú energiu. Druhá jednotka zatiaľ do miestnosti privedie predhriaty čerstvý vzduch. Jednotky si vzájomne vymenia úlohy a spolupracujú na očiste ovzdušia vášho domova. Vzájomné prepojenie zvyšuje účinnosť riadeného vetrania aj rýchlosť výmeny vzduchu.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Decentrálne vetracie jednotky s rekuperáciou tepla a vlhkosti

 

Ventilačné tepelné čerpadlá

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Alternatívne vykurovanie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.marley-rus.ru

Autor: Ivan Nôta