Loft je byt, ktorý vznikol prestavbou alebo dostavbou rôznych nevyužitých priemyselných alebo skladovacích priestorov. Loftový byt možno charakterizovať ako veľkopriestorovú jednotku určenú na bývanie. Loftové bývanie v minulosti využívali najmä umelci, kde mali zariadené aj svoje ateliéry alebo umelecké galérie.

 

Loftový byt sa vyznačuje nezvyčajnou svetlou výškou miestnosti - cca. 4,25 m. Pre lofty sú typické neomietnuté betónové či tehlové múry a priznaný konštrukčný systém. Loftový byt si predstavte ako jeden veľký priestor s vysokou výškou miestností, ktorý má spálňu vo vrchnej časti voľne uloženú. Spálňa je potom prístupná najčastejšie kovovým schodiskom. Kuchyňa a obývacia izba sú spravidla nečlenené žiadnymi stenami a tvoria tak súvislú veľkú miestnosť.

 

Pre takéto loftové bývanie sú typické aj dvere v posuvnom prevedení. Ich praktická stránka spočíva v úspore miesta (zaberajú minimum priestoru), zároveň predstavujú estetický a dizajnový prvok. V modernom loftovom byte určite oceníte moderné posuvné dvere. Otvorený priestor loftu zachováte tak, že dvere budete mať väčšinu dňa otvorené a keď je potrebné dvere sa posunom po vodiacej koľajnici jednoducho zatvoria.

                                          Design Line

 

Design Line - riešenie pre váš priestor

 

Posuvné systémy Design Line sú inšpirované štýlom loft-vintage. Design Line predstavujú štýlové systémy k posuvným dverám s rôznorodými doplnkami. Povrchová úprava systému v čiernej matnej farbe dodá vášmu interiéru industriálny charakter.

 

 

Design Line

 

 

Výhody

  • Tichý a plynulý posuv je zabezpečený vďaka ložiskovým pojazdom
  • Jednoduchá montáž
  • Možnosť nastavovania dverí v ktorejkoľvek pozícii
  • Povrchová úprava všetkých častí systému zaručuje skvelú oteruvzdornosť pred mechanickým               poškodením
  • Špecifická úprava proti usádzaniu prachu
  • Systémy sú určené pre dvere z masívu, MDF dosky a všetkých ďalších podobných kompozitných         materiálov

 

 

Design Line e.png

 

 

Technické údaje

 

Dĺžka vodiacej koľajnice: 2000 mm

Maximálna hmotnosť dverí: 100 kg

Maximálna šírka dverí: 950 mm

Hrúbka dverí: 35-45 mm

Povrchová úprava: čierna matná

Záruka: 25 rokov

 

 

f.png g.png

 

 

Posuvný systém Design Line

 

Jedinečné posuvné systémy Design Line si viete objednať v našich predajniach 2v1 s.r.o – v Košiciach alebo v Prešove. Veľkou výhodou sú krátke dodacie doby na systémy Design Line.