Nerobte kompromisy. Milujete masívne drevo a chceli by ste ho aj do kúpeľne? Nesiahajte po klasickej dlažbe len z čisto praktických dôvodov a vyberte si to, čo si už dlhú dobu prajete.

U ž Indiáni si všimli, že tepelne upravené drevo vykazuje ďaleko lepšie vlastnosti ako to surové. Používali ho k stavbe teepee a výrobe lodí. Bolo totiž odolné proti vode, vetru a hnilobe a malo oveľa dlhšiu životnosť.

 

Drevená podlaha v kúpeľni nemusí zostať len snom

 

Dnes máme na  termovanie dreva  moderné technológie a postupy, princíp je ale naskrz rovnaký - za vysokej teploty (cca 200°C) zmeníme bunkovú štruktúru dreva tak, aby bolo pevnejšie, stabilnejšie a hlavne neprijímalo toľko vlhkosti ako drevo neupravené. Do kúpeľne teda ideálny stav.

 

Ak však zatúžite po drevenej klasike bez tepelnej úpravy, budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Vode a vlhku odolávajú predovšetkým tropické dreviny, ako je massaranduba, ipe, wengé, teak alebo bambus. Tie sa tiež často využívajú na vonkajšie terasy.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Polystyrénbetón

 

Odhlučnené systémy vnútornej domovej kanalizácie

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: eto-vannaya.ru

Autor: Ivan Nôta