WPC materiál - Wood-plastic composite  v preklade drevoplastový kompozitný materiál je materiál zložený prevažne z drevnej múčky alebo drevných vlákien a termoplastov. Zloženie WPC materiálu tvoria v menšej miere tiež farbivá, pojivá, UV stabilizátory a ďalšie aditíva.

 

WPC materiál Woodlook

 

Drevoplastové profily Woodlook patria medzi najpredávanejšie WPC materiály pre terasy ploty alebo fasády na našom trhu.

 

Profily od značky Woodlook sú bezúdržbové a veľmi kvalitné. Na tieto profily platí záruka 10 rokov na odolnosť materiálu v exteriéri v klimatických podmienkach mierneho podnebného pásma. Garancia 25 rokov platí na odolnosť materiálu voči plesniam, drevokaznému hmyzu a hnilobe.

 

WPC materiál Woodlook

 

Profily Woodlook vzhľadovo aj na pocit pripomínajú drevo. Rozdiel oproti drevu je však v jedinečnom zložení. Profily Woodlook sú vyrobené z kvalitných surovín pomocou modernej technológie. Zloženie profilov pozostáva z termoplasticky spracovanej kombinácií drevenej múčky (60% nadrobno pomletá múčka vytvorená z kvalitných vysušených a tvrdých drevín) a odolného polyméru (40% polymér - ekologický, recyklovateľný tvrdený polyetylén - HDPE). Vďaka tomuto zloženiu sú všetky nedostatky dreva odstránené. Pre tento materiál sú typické vlastnosti ako vysoká hustota a tvrdosť, odolnosť voči opotrebovaniu a nenasiakavosť.

 

WPC materiál Woodlook

 

WPC materiál Woodlook

 

Výhody profilov Woodlook

 

- vysoká odolnosť a trvanlivosť

- jednoduchá údržba

- povrch príjemný na chôdzu na boso

- vzhľad a pocit dreva

- rozmerová stálosť - dosky sa nekrivia, neštiepia

- nižšia cena oproti exotickým drevinám

- žiadny drevokazný hmyz

- protišmykovosť

- krásny vizuálny efekt

- recyklovateľnosť

 

WPC materiál Woodlook

   

WPC materiál Woodlook

 

Terasa, balkón, plot či fasáda vytvorená z profilov Woodlook sa veľmi jednoducho udržiava, nie je potrebné každoročne natieranie, olejovanie pre zachovanie pôvodnej farby. Dosky Woodlook nie je potrebné ani ošetrovať proti drevokaznému hmyzu a hubám.

 

Profily Wodlook možno použiť na:

- terasy a móla

- balkóny

- podlahy pri bazénoch

- ploty a zábradlia

- fasádny obklad

- chodníky

 

WPC materiál Woodlook

   

WPC materiál Woodlook