shueco.jpegSystémové riešenie dymotesnosti a protipožiarnej ochrany dverí Schüco FireStop získalo prestížnu cenu German Design Award 2019. Celkovo bolo odbornou jury hodnotených 5400 prihlásených položiek.

 

Porota zostala ohromená hliníkovým riešením dymotesnosti a protipožiarnej ochrany (Schüco FireStop ADS 90 FR 30 a ADS 76.NI SP): „Tento systém je pozoruhodný svojou mimoriadnou všestrannosťou, a to aj počas používania. Skutočnosť, že technické prvky sú neviditeľne integrované do rámu, dverí prinášajú štýlový a inteligentný vzhľad. Perfektný produkt, v ktorom sa s dokonalým umeleckým vzhľadom spája funkčnosť, bezpečnosť a dizajn."

 

Kľúčovou súčasťou požiarnej ochrany je inovatívna vo falci otvorená jednokomorová geometria profilu. Vďaka priekopníckej štruktúre systému je možné flexibilne zmeniť komponenty bez veľkého úsilia, a to aj počas bežiacej prevádzky. Je tiež možné nahradiť technológiu uzamykania napr. z uzatvárania v jednom bezpečnostnom bode na uzatváranie vo viacerých bezpečnostných bodoch alebo dodatočné vložiť káble na elektrifikáciu dverí. Prípadne kedykoľvek doplniť príslušenstvo odolné proti vlámaniu. Okrem toho je technológia tvaroviek integrovaná do profilu, pričom skryté zámky dverí a závesy dverí vytvárajú čisté línie a úzke profilové šírky. Značnou výhodou systému je jeho presvedčivá hospodárnosť: Vysoký stupeň predzhotovenia v dielni spolu s racionálnou montážou zaručuje jednoduché, rýchle a bezpečné zabudovanie na mieste v objekte.

 

German Design Award 2019 pre Schüco FireStop

 

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk