Meranie sa vykonáva špeciálnou termokamerou. Tá však nemeria priamo povrchovú teplotu, ale infračervené žiarenie. Povrchová teplota sa potom dopočítava na základe zmeraného infračerveného žiarenia a ďalších zadaných faktorov.

 

Kedy a ako sa diagnostikuje fasáda?

 

 

Firmy, ktoré meranie vykonávajú, podmieňujú úspešné výsledky diagnostiky dostatočným rozdielom teplôt vzduchu medzi interiérom a exteriérom. Najmenej 10 hodín pred meraním by mal byť rozdiel teploty medzi interiérom a exteriérom aspoň 10 stupňov Celzia. Výkyvy teplôt by mali byť čo najmenšie. Ak to nie je vyslovene požadované, nesmie na objekt pri meraní svietiť slnko. Preto sa meranie obvykle odohráva skoro ráno pred východom slnka. Meranie nemožno vykonávať pri hmle, hustom daždi alebo padajúcom snehu, pretože voda je pre infračervené žiarenie úplne nepriepustná.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Stavebný význam zelených fasád

 

Vonkajšie obvodové murivo pre pasívne domy

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Fasády

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.jyllands-posten.dk

Autor: Ivan Nôta