Kované i kovové ploty sú vhodným riešením pre bezpečie rodinného domu a majetku, pretože sú pevné a tvárne.

 

Kované ploty cena

 

Kovové ploty sa skladajú z prefabrikovaných častí – dutých alebo plných profilov, rúrok, drôtu a pletiva a ich kovové sú aj spojovacie materiály. Jednotlivé elementy sú precízne tvarované, čoho dôsledkom je úspora a taktiež nižšia hmotnosť použitého materiálu. V nemalej miere k úspore pomáha aj fakt, že ide o plne strojovú výrobu.

 

Kované ploty cena

 

Naproti tomu sa časti kovaného plotu vyrábajú ručne alebo pomocou kováčskych strojov v kováčskych dielňach, spracovaním železných a oceľových prvovýrobkov za horúca. Plnokovové segmenty sa potom spájajú zvarovaním. Kované ploty sú oproti kovovým podstatne ťažšie a manipulácia s nimi je často pomerne komplikovaná. Z toho vyplýva ich drahšia montáž a samozrejme i doprava.

 

Kované ploty cena

 

Pokiaľ sa rozhodujete či si necháte postaviť kovový alebo kovaný plot, premyslite si aj to, či vašu bránu bude poháňať elektrický pohon. Kovové brány sú ľahšie a postačí im preto, v porovnaní s ťažkými kovanými bránami, aj pohon s nižším výkonom.

 

Kované ploty cena

 

Posledným porovnaním je cena za povrchovú úpravu, pretože cena pozinkovania sa odvíja od váhy výrobku, ktorý chcete pozinkovať. Samotná technológia pozinkovania je pomerne drahá, znásobí sa však ešte vyššou váhou kovaného plotu.

 

Aj keď z tohto porovnania vychádzajú ako víťazi kovové ploty, zručnosť umeleckých kováčov a tým pádom originalita a krása kovaných plotov zostáva stále k nezaplateniu.

 

 

Čítajte ďalej:

 

Rekonštrukcia kovaného plotu

 

Oprava plotu

 

Ďalšie články na tému Ploty

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: metald.ru, tvoidizain.ru, uralmodulstroy.ru, stroyday.ru