Pri výbere laminátovej podlahy si môžeme vybrať dizajn podlahy bez priznaných drážok alebo variantu s priznanými drážkami (špárami). Niektoré laminátové podlahy majú označenie 4V alebo 2V. Toto označenie symbolizuje že daná podlaha je s v - drážkami. Jednotlivé lamely laminátovej podlahy majú ofrézované hrany. Laminátová podlaha s v-drážkami pôsobí viac prirodzene a  pripomína vzhľadom drevenú podlahu. V-drážky vyzdvihujú predovšetkým klasický charakter drevených dosiek. Výsledkom je imitácia palubovej podlahy, ktorá pôsobí elegantne, autenticky a útulne.

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Hlavnou výhodou podlahy s v-drážkami je jej zaujímavý vzhľad, ktorý očarí na prvý pohľad.

 

V - 4 drážka

Viditeľná v-drážka je na všetkých štyroch stranách lamely - po celom jej obvode. Takáto podlaha je na prvý pohľad ťažko rozpoznateľná od skutočnej drevenej podlahy. Podlaha so V4 drážkou sa výborne hodí do škandinávskeho štýlu, vintage štýlu. Taktiež podčiarkne industriálny štýl a nič ňou nepokazíte ani v moderne zariadenom interiéri.

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Laminátová podlaha s v-drážkou Laminátová podlaha s V-drážkou

                     v-4 drážka                                                                                   v-2 drážka

 

V - 2 drážka

V-drážka  je len na dvoch dlhších stranách lamely. V2 drážky podporujú efekt dĺžky lamiel - po položení takejto podlahy sa miestnosť optický zdá dlhšia. Takúto podlahu môžete uplatniť v každom interiéri. Hodí sa do ľubovoľného štýlu a je vhodnou voľbou do miestností, ktorým chcete dodať hĺbku.

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

Laminátová podlaha s v-drážkou

 

 

Údržba

Údržba laminátovej podlahy s v-drážkami je rovnaká ako pri laminátovej podlahe bez špár. Špáry majú estetickú funkciu a netreba sa obávať že sa v špárach bude usadzovať špina alebo že v tomto mieste bude pôsobiť výraznejšie vlhkosť na podlahu. Údržba takejto podlahy je jednoduchá – pravidelne stačí podlahu povysávať, prípadne pozametať a poumývať vlhkým mopom.

 

2 v 1, s. r. o. - Dvere Podlahy