pištoľAk ste si už premysleli ako vyzdobíte váš byt, mali by ste sa pustiť do hľadania a kúpy materiálov, ktoré potrebujete.

Dekorovanie si vyžaduje nielen fantáziu, ale aj šikovné ruky. Aby ste si uľahčili prácu a možno aj ušetrili čas, dávame vám do pozornosti dva elektrické nástroje, ktoré by mali byť výzbrojou každého kutila a každej „dekoratérky“.

 

Lepiaca pištoľ je malý zázrak, ktorý 100 % využijete nielen v predvianočnom období. Tento jednoduchý mechanizmus funguje na báze posunu tyčiniek pevného lepidla, ktoré sa vplyvom elektrickej energie rozpúšťajú.

 

Po aplikácii roztaveného lepidla na lepený materiál, lepidlo v priebehu niekoľkých sekúnd znovu stuhne. Časť lepiacej tyčinky sa roztaví v čelnej komore a po stlačení kohútika je roztavený obsah vytláčaný von z pištole cez hlaveň. Koniec hlavne je vyhotovený z kovu, ktorý pomáha lepidlo správne zacieliť. Lepiacou pištoľou zlepíte materiály, ktoré nie sú dobrými vodičmi tepla, to znamená drevo, papier, kartón, plasty, ale i textílie.

 

 

 

 

Ak chcete lepiť aj materiály, ktoré teplo vedú dobre, mali by ste si zakúpiť teplovzdušnú lepiacu pištoľ, inak budete musieť pri práci s bežnou lepiacou pištoľou použiť fén. Za pomoci teplovzdušnej lepiacej pištole totiž veľmi jednoducho zlepíte aj sklo, ba dokonca aj kovy.

 

spinkovačkaHoci je práca s lepiacou pištoľou jednoduchá, napriek tomu potrebuje spočiatku opatrný prístup. Začnite teda s ňou teda pracovať obozretne a uvidíte, že po niekoľkých „cvičných“ lepeniach vám práca s ňou, pôjde jednoducho od ruky.

 

So sponkovačkou na papier sa už určite stretol každý z nás. Ich o niečo mladšie, ale omnoho silnejšie sestry, poháňané batériami alebo priamo elektrickou energiou, sa začali pred časom využívať aj v stavebníctve a to namiesto klasického kladiva a klincov. Pomocou tohto majstrovského vynálezu dokážu profesionáli pri rekonštrukciách, renováciách alebo zatepľovaní, nastrieľať v priebehu chvíľky desiatky oceľových spôn alebo menších klinčekov. Sponkovačkou sa dajú upevňovať lišty, panely, fólie, využijete ju pri čalúnení alebo pri pokládke dreveného obloženia.

 

Práca s ňou je veľmi jednoduchá a rýchla. Väčšina sponkovačiek pracuje na báze elektromagnetu alebo stlačeného vzduchu.

 

 

Ďalšie články na tému interiér

 

1.12.2011© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk