Machové rohožeDnes je moderným trendom prinášať rastliny bližšie k človeku, populárne sú napríklad nevšedné trávové parapetné dosky, „zelené“ stoly, podlahy, vertikálne záhrady priamo na stene a podobne. Tieto sa považujú za vrchol interiérového eko-dizajnu. Švajčiarsky návrhár Nguyen La Chan však prišiel s novinkou, ktorá je iná. Využil k tomu fakt, že mach sa najradšej usádza na tmavých a vlhkých miestach.  Preto sa jeho machové rohože využívajú hlavne v sprche či kúpeľni.

 

Rohož zo živého machu žije tak svojim vlastným životom. Keď vyjdete zo sprchy, vaše nohy sa dotknú jemného zeleného koberca a kvapky s vášho čerstvo osprchovaného tela mu dodajú vlahu. Svoje dielo nazval „živý koberec“ a sám o ňom hovorí toto: „Ako viete, v kúpeľni sa nedá pestovať veľa rastlín a to hlavne kvôli nedostatku slnečného svetla a tiež kvôli príliš vysokej úrovni vlhkosti v týchto priestoroch. Jednou z mála výnimiek je mach. Nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť, vlhkosť získa priamo zo vzduchu a navyše – porastie i v tmavej chodbe či kúpeľni.“ Okrem toho je samozrejme možné využiť machové rohože aj v exteriéroch.

 

Machové rohože

 

 

Machové rohože

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Špeciálne kožené nástenné panely – viac ako luxus

 

Interiérové doplnky

 

Ďalšie články na tému Interiér

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: thesnug.com

Autor: Ivan Nôta