Bezpečnostná kľučka pre detiDetičky sú živé a plné energie, no my ako rodičia nedokážeme dávať neustále pozor, či sa hrajú tam kde majú. Ak dieťa vybehne náhle zo stoličky, začne skúmať každý priestor v dome a pobehovať si kamkoľvek, kde sa mu zachce, je vhodné mať zabezpečené okná pomocou bezpečnostnej kľučky pre deti. Aký je princíp takejto kľučky? Je možné ju vymeniť za štandardnú kľučku?

 

Bezpečnostné kľučky pre deti sa umiestňujú nielen na okná, ale aj balkónové dvere, čiže vy ako rodičia už nebudete musieť mať obavy, že by sa mohli vaše ratolesti dostať k oknu. Princíp takejto kľučky je vcelku jednoduchý. Aby ste mohli s oknom manipulovať, čiže ho otvoriť, je nutné stlačiť blokovacie tlačidlo na kľučke. Deti to jednoducho nedokážu, keďže by bolo nutné vykonať obe činnosti súčasne. Dalo by sa povedať, že ide o mimoriadne bezpečný systém, ktorý v mnohých prípadoch dokáže ochrániť domácnosť pred neželanou návštevou zlodejov. Existuje však aj kľučka so zámkom, čiže ide ešte o prepracovanejšiu variantu klasickej bezpečnostnej kľučky. V tomto prípade je madlo kľučky uzamknuté, čiže ňou neotočíte. Na trhu dnes nájdeme rôzne typy bezpečnostných prvkov a kľučiek, čiže je už na vašom zvážení, či chcete váš dom, resp. byt zabezpečiť kvôli deťom, zlodejom alebo obom naraz.

Dajú sa štandardné kľučky vymeniť za bezpečnostné?

Montáž bezpečnostnej kľučky je veľmi jednoduchá, pričom nejde o finančne nákladnú položku. Našťastie, aj keď už máte plastové alebo drevené okná namontované, väčšinou nie je žiadny problém kľučky vymeniť za bezpečnostné. Tak čo poviete, aj vy zvýšite bezpečnosť vašej domácnosti?

 

Autorské právo: maximkabb / 123RF Reklamní fotografie