Správne zvolená a vyhotovená izolácia je jednou z kľúčových prvkov ovplyvňujúcich životnosť každej stavby. Pokiaľ chcete, aby si vaša stavba, spoločne s jej jednotlivými časťami, zachovala svoju kvalitu aj dlhé roky po dokončení, rozhodne by ste nemali proces hydroizolácie podceniť.

 

Ako hovorí výrobca hydroizolácii Mapei, izolujte raz a poriadne.

 

Izolujte raz a poriadne s Mapei!

 

Hydroizolácia pre každú časť stavby

 

Mnohých ľudí napadnú pri pojme „hydroizolácia“ hlavne časti stavby ako kuchyňa, kúpeľňa či bazén, v ktorých je pravidelný kontakt s vlhkosťou a vodou samozrejmý a očividný. Avšak, hydroizolácia sa používa prakticky pri celej konštrukcii stavby:

 

•    Hydroizolácia pod úrovňou terénu zabraňuje prenikaniu vlhkosti z pôdy do častí vašej stavby či priamo do vašej domácnosti.

•    Hydroizolačné membrány používané priamo v jednotlivých častiach budovy (kúpeľne, balkóny, terasy, sprchovacie kúty atď.) zabraňujú nasakovaniu vlhkosti z prostredia do použitých materiálov.

•    Pokiaľ má váš dom rovnú strechu, jej izolácia vás ochráni proti zrážkam, ktoré majú potenciál napáchať veľké škody, hlavne pri intenzívnom daždi.

 

Takže, vašu domácnosť môžete proti vlhkosti izolovať od jej najnižšej časti až po tú najvyššiu. A naozaj sa to oplatí urobiť poriadne. Vlhkosť a voda totiž môžu spôsobiť veľmi nepríjemné a drahé komplikácie.

 

Vyberte tú správnu hydroizoláciu

 

Samozrejme, „iba“ izolovať nestačí. Je potrebné to urobiť správne. Základom úspechu aplikácie hydroizolácie je výber vhodných hydroizolačných materiálov, membrán a ďalších produktov.

 

Izolujte raz a poriadne s Mapei!

 

Pre každý povrch a typ aplikácie existuje hydroizolácia, ktoré je preň priamo určená. Napríklad hydroizolačná membrána Mapegum WPS od spoločnosti Mapei je vhodná na použitie na stenách a podlahách v kúpeľniach a kuchyniach pred inštaláciou obkladových prvkov z keramiky či prírodného kameňa, no používa sa iba v interiéri.

 

Na použitie v exteriéri je vhodná napríklad hydroizolácia Mapelastic AquaDefense, ktorá je schopná odolávať dažďovej vode už po jednej hodine od nanesenia prvej vrstvy, respektíve po troch hodinách od nanesenia druhej vrstvy. Navyše je schopná odolávať bežným pohybom pri rozťahovaní a zmršťovaní v dôsledku zmien teploty, čo je v našej zemepisnej šírke veľmi užitočnou vlastnosťou, hlavne pri použití v exteriéri.

 

Každá hydroizolácia má svoje silné a slabšie stránky, a je dôležité, aby ste vybrali takú, ktorej vlastnosti sú ideálne pre vaše konkrétne použitie.

 

Samotné nanesenie membrány nestačí

Hydroizolačné membrány spomínané vyššie vám pomôžu zaizolovať steny a rovné plochy, no vlhkosť najlepšie preniká cez iné časti povrchu. Typickými príkladmi častého prieniku vlhkosti sú priestupy v stenách a podlahách, dilatačné škáry, spoje rôznych materiálov atď.

 

Preto samotný hydroizolačný náter nestačí. Na maximálnu ochranu proti vlhkosti je potrebné skombinovať hydroizolačnú membránu s doplnkovými výrobkami vytvorenými konkrétne na tento účel, ako napríklad tesniace manžety, pogumované pásky, odtokové vpusty a mnohé ďalšie.

 

Všetky potrebné produkty sú súčasťou kompletného hydroizolačného systému Mapei, pomocou ktorého zabezpečíte každý detail a budete si môcť byť istí, že je vaša domácnosť chránená proti vlhkosti naozaj spoľahlivo a dlhotrvácne.

 

Izolujte s Mapei

 

Hydroizolácie a doplnkové hydroizolačné produkty Mapei vám pomôžu váš domov spoľahlivo ochrániť proti nežiaducemu vplyvu vlhkosti. Viac informácií o hydroizoláciach Mapei nájdete na  stránkach Stavebniny Stavmat.

 

Izolujte raz a poriadne s Mapei!

 

Izolujte raz a poriadne s Mapei!