Netkaná textília je súčasťou nášho každodenného života, aj keď si to častokrát ani neuvedomujeme.   Využíva sa takmer v každom odvetví priemyslu. Netkaná textília sa vďaka svojej malej hmotnosti a pevnosti často využíva ako obalový a baliaci materiál, alebo ako ochrana pri prevoze tovaru. Jej hrúbka a hmotnosť sa udáva v gramoch na meter štvorcový. Netkaná textília je ľahká a dobre sa s ňou manipuluje.

 

Netkané textílie od PEMI

 

Netkaná textília a záhrada

 

Netkaná textília je veľmi dobrým pomocníkom aj v záhrade. Niekoľko krát za rok sa vyskytne obdobie, kedy záhradkár potrebuje netkanú textíliu. Patrí medzi základné vybavenie pestovateľa, ktorý by ju mal mať pripravenú v pivnici, aby predišiel škodám na rastlinách spôsobených chladom, mrazom a inými nepriaznivými vplyvmi počasia. No ochrana pred chladom nie je jediným využitím netkanej textílie. Zároveň slúži aj ako fyzická prekážka pred škodcami a nákazami. V tomto prípade sa používa tenká netkaná textília 17 – 19 g/m². Textílie sú UV stabilizované, prepúšťajú vlahu, vzduch a slnečné lúče, čím vytvárajú rastlinám optimálnu mikroklímu.

 

Netkané textílie od PEMI

 

V jesennom a zimnom období sa používa hrubšia netkaná textília 50 g/m², ktorá odoláva aj nižším teplotám pod bodom mrazu. Obľúbenými výrobkami sú ochranné návleky z netkanej textílie, ktoré predstavujú jednoduchý spôsob ako jednotlivé rastliny na záhonoch, či v nádobách ochrániť pred mrazom. Majú tvar veľkého vreca, s možnosťou utiahnutia jeho hrdla šnúrkou, takže ich možno na rastlinu navliecť zhora, v prípade závesných kvetináčov zdola.

 

Netkané textílie od PEMI

 

Ak potrebujeme prikryť dlhší záhon napríklad s hortenziami, ružami, alebo inými rastlinkami použijeme netkanú textíliu  v rozloženom stave, ktorú na koncoch zabezpečíme kolíkmi proti odfúknutiu. V prípade extrémnych mrazov používame hrubú netkanú textíliu, ktorá dokáže vytvoriť bariéru aj pred extrémnym mrazom a chladom.

Netkaná textília sa dá používať aj opakovane, na niekoľko sezón, ak s ňou zaobchádzame primerane.

 

Netkané textílie od PEMI

 

 

Kde sa môžeme s netkanou textíliou stretnúť:

 

- záhrada,

- výroba nábytku a matracov,

- automobilový priemysel,

- zdravotníctvo a výrobky osobnej hygieny,

- výroba filtračných materiálov a iné.

 

Spoločnosť PEMI Corporation sa zaoberá netkanými textíliami už 20 rokov. Sortiment firmy je veľmi široký, viac ako 300 druhov rôznych hrúbok, farebných odtieňov a rozmerov netkaných textílií stále skladom.Vďaka strojovej technológii dokáže netkanú textíliu formátovať, prevíjať, rezať, strihať, skladať, zošívať a zvárať, na základe požiadaviek zákazníka