Drobné opravy povrchu (popraskané kamienky, priehlbina) nezaberú veľa času a peňazí. Stačí kúpiť malé množstvo kameniva a živicu. S nimi nevzhľadnú vadu na kráse jednoducho prekryjete. Ak sa rozhodnete pre koberec z riečnych kamienkov, môže sa výnimočne stať, že vám začne takzvane kvitnúť. 

 

Opravy povrchu kamenného koberca

 

Hrdzavé škvrny spôsobuje výkvet mangánu. Ten vzniká oxidáciou zlúčenín železa a mangánu, látok bežne obsiahnutých v riečnom kamenive. U toho mramorového sa báť nemusíte. Škvrny nemajú žiadny vplyv na pevnosť a životnosť koberca. 

 

Zbavíte sa ich 31% roztokom kyseliny soľnej, ktorú nalejete na hrdzavú škvrnu a po pol minúte opláchnete prúdom vody s prídavkom jedlej sódy (10g na 1l vody). Postup v prípade potreby opakujte. Môžete si tiež pomôcť hubkou alebo kefou na riad.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Murovanie oblúkov podľa šablóny

 

Oprava menšieho prerazenia sadrokartónovej dosky

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Rekonštrukcie, údržba

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.kamen-kover.ru

Autor: Ivan Nôta