Piecka na drevoPiecky na drevo predstavujú najekonomickejšie riešenie a teda ponúkajú najlacnejšie teplo. Sú vyrábané z ocele alebo liatiny. Oceľ sa rýchlejšie zahreje ale aj rýchlejšie ochladne, zatiaľ čo liatinové sa zahrievajú dlhšie (cca 1,5 hodiny), potom však samozrejme, podľa typu, dokážu sálať teplo až desať hodín. Oceľové piecky sú v porovnaní s liatinovými lacnejšie, ale ich životnosť je kratšia

 

 

Výhody piecky na drevo

 

Výhodou piecok na drevo je najmä ich nízka cena a ich nenáročné a pomerne rýchle pripojenie na komín s rozmermi 15 × 15 cm. Ďalšou výhodou je návratnosť investície väčšinou už po prvej vykurovacej sezóne.

 

Pece a piecky na drevo

 

Kachľové pece

 

Aj tento spôsob vykurovania máme mnohí ešte v pamäti, akosi sme však na jeho realizáciu pozabudli. Stalo sa tak i napriek tomu, že je vhodný hlavne v domácnostiach, ktorých členovia zápasia s alergiami či dokonca astmou.

Pri tomto spôsobe vykurovania sa teplo šíri sálaním a aj z hľadiska rozloženia teploty v miestnosti je jeho najkvalitnejším spôsobom. Pri efektívnom využití paliva sa pri tomto spôsobe vykurovania dosahuje účinnosť až nad 80 % a pri správnom umiestnení pece sa ľahko dajú vykurovať aj viaceré susedné miestnosti.

 

Pece a piecky na drevo

 

Kachľovú pec treba odlíšiť od kachľového sporáka, na ktorom sa - na rozdiel od pece - dá aj variť. Ak si kachľovú pec mienite zaobstarať, rátajte s investíciou cca. od 60.000 a vyššie, pričom ale vezmite do úvahy, že jej hodnota rokmi neklesá, ba práve naopak.

 

Kachľová pec sa vďaka momentálnej ponuke krásne tvarovaných a pestrých kachlíc, určite stane originálnym klenotom domu vo vidieckom štýle či víkendovej chalupy.

Mladší ale nepostrádateľní príbuzní teplovzdušných krbov, obľúbení hlavne kvôli výborným výkonom, kvalite, mobilite a flexibilite.

 

Hybridné pece

 

Hybridná pecSálavé teplo prechádzajúce cez sklo krbovej vložky a prúdiace teplo, môže doplniť ešte teplo naakumulované. Táto možnosť sa využíva pri hybridných peciach, ktoré predstavujú dômyselnú kombináciu teplovzdušného kozubu a kachľovej pece. Jedná sa vlastne o špeciálnu hybridnú vložkou, ktorá je obstavaná vhodným akumulačným materiálom- najlepšie kachlicami. Jej dôležitou súčasťou sú regulovateľné mriežky na ohriaty vzduch.
 
Princíp fungovania hybridných pecí je jednoduchý. Kým je v miestnosti zima, mriežky sú otvorené a zariadenie funguje ako teplovzdušný kozub. Keď sa miestnosť vyhreje, mriežky sa uzavrú a teplo sa akumuluje do kachlíc. Akumulované teplo sa potom šíri sálaním ako pri klasickej kachľovej peci.
 
Keď oheň dohorí, naakumulované teplo sa vyžaruje do interiéru sálaním, ktoré je nielen príjemné ale aj zdravé, doporučované hlavne pre alergikov. Ak by niektorí z nás kontakt s otvoreným ohňom predsa len postrádali, výrobcovia vyvinuli niekoľko spôsobov otvárania dvierok hybridných pecí. Môžeme ich zasúvať do strany, dohora a dokonca ich môžeme aj zložiť.
 
 
 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Ak kúrite drevom

 

Stavebný materiál pre kozuby a krby

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Kúrenie a ohrev vody

 

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.markt.de, www.p58150.typo3server.info, www.PapaMaster.su, www.liveinternet.ru