Najdôležitejším pravidlom nielen pre rekonštrukciu chalupy, ale aj pre konečné zariadenia v nej je: žiadne plasty. Celkom iste sa vyvarujte výmene drevených okien za plastové. Plastové okná do dedinských stavieb vonkoncom nepatria. Úplne to ničí vizáž celého domu, dom stráca na romantike a akejsi prirodzenosti.

 

Plasty na chalupu nepatria

 

Takisto plastový nábytok, nech už vonkajší, či vnútorný sa vidieckym štýlom bývania (aj keď ide len o víkendové) rozhodne nesnúbi. Nie je nad klasický drevený stôl a stoličky. Vyhnite sa celoplastovým sprchovým kútom. Radšej sprchu vymurujte, ak máte na to dostatok miesta. Kúpeľňu môžete tiež obohatiť rôznymi prírodnými dekoračnými predmetmi: štrk, ulity slimákov a sušenou levanduľou.

 

Existujú však aj výnimky. Plastová vaňa , ktorá bude obložená drevom alebo obmurovaná a obložená, je určite akceptovateľným a praktickým riešením. Skúste sa však vyvarovať rohovej vani.

 

V jednej oblasti by sa mali plasty použiť úplne z praktických dôvodov. Ak plánujete použiť medené odkvapy a zvody na fasáde, ktorá je ľahko prístupná pre zberateľov kovov, použite radšej plastové vo farbe medi. Vyvarujete sa tým množstvu nepríjemností s neustálou opakovanou obmenou. Nič ale nebráni použiť medené odkvapy a zvody na časti domu, ktorý je chránený pred týmito zberateľmi.

 

 

 

Ďalšie články na tému Rekonštrukcie

 

5.1.2016© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: hss.com

Autor: Ivan Nôta