Pri sledovaní aktuálnych podlahových trendov sa slovíčko „eko“ zjavuje čoraz častejšie.  V popredí sa jednoznačne držia prírodné materiály, reprezentované drevom, linoleom, ale aj ďalšími inovovanými produktmi na prírodnej báze. V sortimente drevených podláh je obľúbený jednolamelový formát a prírodný olej. Po vlne tvrdených vinylových podláh v dielcoch, ktoré dokážu vierohodne napodobniť drevo, kameň, štiepaný mramor, travertín, dlažbu i kov, v poslednej dobe rastie na význame alternatíva v podobe ekologických elastických podláh bez obsahu PVC a zmäkčovadiel.

 

Podlahy v štýle eko

 

Zákazníci u nich oceňujú pestrosť vzhľadu (od farieb po rôznorodosť imitácie), vysokú odolnosť, jednoduchú údržbu bez nutnosti užívať čistiace prípravky a nulové emisie prchavých látok, teda absolútnu zdravotnú nezávadnosť aj následnú ekologickú likvidáciu.

 

Zvyšujúci sa dopyt po veľkoformátových palubových podlahách, namiesto predtým preferovaných lamelových, kladie nemalé nároky na výťažnosť dreva. Spracovávať výhradne čisté drevo, typické pre parkety, by pri rastúcej spotrebe bolo dlhodobo neudržateľné. Výrobcovia preto do svojich kolekcií začali zaraďovať rustikálne dekory, pri ktorých možno využiť aj materiál s hrčami, prasklinami a letokruhmi. Najžiadanejšie sú prirodzené štruktúry, teda ani úplne čisté drevo bez priznanej kresby, ani výrazne rustikálne s množstvom prasklín a uzlov, ktoré sa nehodia všade a potrebujú náročnejšiu údržbu.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Samolepiace vinylové dielce

 

Plastové dlaždice – vynikajúca voľba pre garáž a dielňu

 

Ďalšie články na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.brusplus.ru

Autor: Ivan Nôta