Úzke pohľadové šírky profilov a integrované funkcie pozitívne zapôsobili na medzinárodnú odbornú 67-člennú porotu prestížnej súťaže iF Design Award 2019. Ocenila hneď tri riešenia Schüco: Posuvné systémy Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním TipTronic, panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD a panoramatický dizajn okenných systémov Schüco AWS 75 PD.SI s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami.

 

Posuvné a okenné systémy Schüco s tromi cenami  iF Design Award 2019

 

iF Design Award 2019 v kategórii Produkt: Panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD s nulovým prahom

 

iF Design Award 2019 v kategórii Produkt:

 

Posuvné systémy Schüco ASE 60/80 s kovaním TipTronic nastavujú nové štandardy

 

Hliníkové posuvné systémy Schüco ASE (Aluminium Sliding Element, stavebná hĺbka 60 a 80 mm) s kovaním TipTronic pre automatické ovládanie nastavujú nové štandardy pre mechatronické posuvné systémy. Systém ponúka širokú škálu možností otvárania a komfortného ovládania v závislosti na požiadavkách na estetiku a dizajn. Krídla môžu byť posuvné alebo zdvižno-posuvné. Systém Schüco ASE 80 pre terasy či zimné záhrady s vodiacim rámom s 1, 2 alebo 3 koľajnicami umožňuje realizáciu presklených plôch s výškou až 3,5 metra a do hmotnosti krídla až 350 kg. Úzke pohľadové šírky profilov s puristickým dizajnom poskytujú maximálnu transparentnosť. O veľmi jednoduchý a bezpečný pohyb krídel sa starajú technológie Schüco SmartStop a Schüco SmartClose. Technológia Schüco SmartStop mäkko, ale efektívne dobrzdí pohyblivé krídlo posuvných dverí so zdvihom a následným manuálnym potiahnutím do vodiaceho rámu zvyšuje bezpečnosť ovládania. Schüco SmartClose pomáha pri dovretí krídla. Možno ho alternatívne použiť pri zdvižno-posuvných systémoch, kde je vyžadovaná väčšia úroveň bezpečnosti.

 

 

iF Design Award 2019 v kategórii Produkt:

 

Panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD s nulovým prahom

 

Posuvný systém Schüco ASE 67 vo variante Panorama Design dovoľuje plne integrovať okenný profil do stien budovy pre skutočne exkluzívny výhľad. Krídla môžu mať rozmery až 3,2 x 3 metre s hmotnosťou do 400 kg, komfort umocňujú nulové prahy.

 

Posuvné a okenné systémy Schüco s tromi cenami  iF Design Award 2019

 

iF Design Award 2019 v kategórii Produkt: Panoramatický okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI

 

 

iF Design Award 2019 v kategórii Produkt:

 

Panoramatický okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI v čistom dizajne lícujúcich profilov

 

Panoramatický systém tepelnoizolačných hliníkových okien Schüco AWS 75 PD.SI (základná stavebná hĺbka 75 mm, Panorama Design, Super Insulated) vytvára impozantné okenné plochy, štíhle profilové šírky umožňujú maximálny výhľady a svetelnosť. Na luxusnom vzhľade sa podieľajú plošne zalícované profily v spojení s elegantnou škárou (shadow gap), uchytenie kľučky bez rozety a dizajnové kľučky. Okenný systém AWS 75 PD.SI môže byť integrovaný aj do stĺpikovo-priečnikových fasád ako vložené alebo aj pásové okná.

 

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk

 

Zdroj fotografií: Schüco International KG