Drevená podlaha patrí medzi vyhľadávané súčasné módne trendy. Podlaha z dreva má svoje jedinečné čaro a je vhodná do každého interiéru, ktorý krásne dizajnovo podčiarkne. Drevená podlaha vyvoláva v človeku pocit tepla, harmónie a prináša kúsok prírody do domova. Kvalitná podlaha z dreva pôsobí elegantne a luxusne.

 

 

Drevená podlaha

 

Použitie

 

Drevené podlahy sú vhodné hlavne do obytných priestorov, kancelárií a iných priestorov, kde dochádza k menšiemu zaťaženiu podlahovej krytiny. Podlaha z dreva si vyžaduje šetrnejšie zaobchádzanie ako ostatné podlahové materiály. Keďže podlaha je vyrobená z dreva je náchylnejšia na zmeny teploty a vlhkosti v miestnosti. Optimálna teplota je 20-22°C a relatívna vlhkosť vzduchu 55-65%. Takáto klíma predstavuje príjemné a zdravé prostredie aj pre človeka.

 

Aj keď podlaha z dreva patrí medzi drahšie typy podlahovej krytiny, má veľa výhod, ktoré určite oceníte.

 

Výhody

 

- Dobrá tepelná izolácia (zabezpečuje príjemný pocit pri chôdzi na boso)

- Dobrá zvuková izolácia

- Nášľapná elasticita (chráni končatiny pri chôdzi, zabraňuje únave svalov a väzov)

- Minimálna horľavosť

- Minimálna elektrická vodivosť (nepriťahujú prach)

- Schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť (vytvára príjemnú mikroklímu v miestnosti)

- Drevo - prírodný materiál

- Možnosť renovácie

 

Drevená podlaha

 

 

Povrchová úprava

 

Voskový olej

 

Olej zvýrazňuje štruktúru dreva, drevo pôsobí prirodzene a dýcha. Olej vytvára zamatový a tmavší vzhľad podlahy. Olej je tvorený na prírodnej báze, chráni drevo pred vysychaním a tvorbou prasklín a hĺbkovo ho impregnuje. Olejovaná podlaha je však náročnejšia na údržbu. Pri olejovanej podlahe sa opravy vykonávajú na mieste poškodenia, preto nie je potrebné  celkové brúsenie.

 

Lak

 

Lakované podlahy sú viac odolnejšie proti oderu, sú menej náročné na údržbu, majú dlhšiu životnosť. Je možné si zvoliť rôzne stupne lesku: mat, polomat a vysoký lesk. V prípade poškodenia je však potrebné celú podlahu prebrúsiť a zase nalakovať.

 

www.2v1.sk