Interiérové dvere môžu byť z hľadiska povrchovej úpravy dýhované, laminátové, fóliované alebo z masívu. Dôležitú funkciu však zohrávajú aj materiály použité na konštrukciu dverí. Pri kúpe dverí je preto potrebné poznať informácie nielen o povrchovej úprave dverí, ale aj  o konštrukcii. 

 

Dvere sa skladajú z 

- rámu dverí

- vnútornej výplne dverí

- plášťa dverí

- povrchovej úpravy dverí

 

Konštrukciu interiérových dverí  väčšinou tvorí: rám z lepeného ihličnatého (najčastejšie smrekového) dreva alebo MDF profilov pokrytý dvomi doskami HDF. Vnútorná stabilizujúca výplň je tvorená buď papierovou voštinou (v tvare včelieho plástu) alebo odľahčenou - dutinkovou drevotrieskou DTD, prípadne plnou drevotrieskou. Dverný plášť a povrchová úprava dverí taktiež ovplyvňujú životnosť a pevnosť dverí. Dverný plášť je najčastejšie tvorený HDF doskami. HDF je vysoko zhustená drevovláknitá doska. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou a je vhodná pre dýhovanie, lamináciu, fóliovanie, či lakovanie. 

 

Rámové dvere

 

Existujú však aj rámové dvere. Konštrukciu rámových dverí tvorí základný rám do ktorého sú vsadené vnútorné priečky či presklená výplň. Rám a priečky sú vytvorené z MDF profilov.  MDF je stredne lisovaná drevovláknitá doska, ktorá vzniká lisovaním drevených vlákien. Povrchová úprava sa realizuje zvyčajne laminovaním, dýhovaním, lakovaním a pod. Medzi hlavné výhody rámových dverí patri kvalita a priaznivá cena. Tieto dvere vďaka svojmu modernému vzhľadu skrášlia každý interiér.

 

Výhody 

- kvalita - pevná rámová konštrukcia

- tvarová a rozmerová stabilita

- vysoká odolnosť voči prierazu

- moderný dizajn – luxusný vzhľad

- priaznivá cena

- nadčasovosť

- tvrdené sklo

 

Rámové dvere

 

Rámové dvere majú odolnú a stabilnú rámovú konštrukciu. Jedinečnosť spočíva v tom, že  v presklených modeloch nie je potrebné používať orámovania - zasklievacie lišty. Pri rámových dverách je sklo zapustené priamo do MDF profilov, vďaka čomu celá plocha dverného krídla neobsahuje žiadne vystúpené rámčeky, ako to býva pri voštinových dverách. V ráme je votknuté tvrdené matné sklo.

 

Rámové dvere

 

Vďaka pevnej konštrukcii vytvorenej z MDF profilov sú rámové dvere ťažšie ako klasické. Dverné krídlo má váhu do 50 kg. Akustické vlastnosti (odhlučnenie) rámových dverí sú výrazne lepšie ako pri klasických dverách s voštinou.

 

Veľký výber rámových dverí, ktoré vás určite očaria nájdete v našich predajniach.

 

2 v 1, s. r. o. - Dvere Podlahy