Schüco Seamless je puristické riešenie pre prakticky bezrámovú a transparentnú architektúru. Šikovné spojenie dvoch vysoko tepelne izolovaných konštrukcií Panorama Design už získalo významné ocenenia iF Design Award 2018 a Red Dot Award 2018.

 

Schüco Seamless – puristické riešenie pre prakticky bezrámovú a transparentnú architektúru.

 

Systém posuvných dverí Schüco ASS 77 PD.HI je integrovaný do fasádneho systému Schüco FWS 35 PD.HI s plynulým prechodom profilov bez viditeľného prekrytia. Plynulý prechod medzi posuvným a fasádnym systémom je realizovaný pripojením skla posuvnej časti k fasádnej konštrukcii pomocou pripájacieho profilu vyvinutého zámerne pre tento účel.

 

Prepojenie je zakryté tenkými fasádnymi lištami, ktoré majú podobne ako spojovací profil posuvného systému pohľadovú šírku len 35 mm. Ukryté sú aj pripevnenia k stavebnej konštrukcii dvoch vysoko tepelne izolovaných konštrukcií. Fasádna priečka a posuvný vonkajší rám sú inštalované v jednej rovine s podlahou, stenou a stropom.

 

Reverzibilné riešenie žliabku a kontinuálny systém upevnenia na konštrukciu budovy pre spoľahlivú inštaláciu a výmenu skla.

 

V súčasnosti môžu byť typy jednotiek s jedným pohyblivým a jedným alebo dvoma pevnými krídlami alebo s dvoma pohyblivými a dvoma pevnými krídlami integrované do fasádneho systému pomocou dvoch koľajničiek. 90 stupňový roh je možné inštalovať aj s dvoma pohyblivými posuvnými časťami. Všetky typy krídiel sú pripojené k fasádnemu riešeniu Schüco FWS 35 PD pomocou pevného krídla posuvnej konštrukcie na vonkajšej koľajničke.

 

S posuvnými krídlami je veľmi ľahká manipulácia, a to pomocou technológie integrovaného pohonu a uzamykania integrovaného profilu. Pri verzii s manuálnym ovládaním je rukoväť integrovaná v krídle vyššie pre ľahšie otváranie. Pri verzii SI (Super Insulation) sú hodnoty tepelnej izolácie na úrovni pasívnych domov. Schüco Seamless môže byť tiež navrhnutý tak, aby vyhovoval triede odolnosti RC2 s viditeľným fasádnym profilom.

 

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk