Novinka pre prevetrávané fasády zabezpečí väčšiu energetickú úsporuROCKWOOL vylepšil tepelné vlastnosti izolačnej dosky pre prevetrávané fasády. Nové dosky z kamennej vlny - WENTIROCK a WENTIROCK F, majú ešte nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti. V súčasnosti patria k tým najlepším izolačným produktom na trhu. Izolácia je určená pre rôzne typy prevetrávaných fasád, od administratívnych či komerčných budov až po rodinné a bytové domy.

 

Pri voľbe prevetrávaného spôsobu zateplenia fasády sa izolácia z kamennej vlny ROCKWOOL vkladá medzi nosné prvky roštu. Majiteľ nehnuteľnosti sa môže výberom odvetrávanej fasády  odlíšiť od bežného riešenia omietkovej fasády a vybrať si z rozmanitej škály vonkajšieho obkladového materiálu ako je napríklad drevo, sklo, kameň, plast alebo keramika. Obklady je možné navyše medzi sebou kombinovať. Využitie je veľmi rôznorodé a odráža súčasné architektonické požiadavky na modernosť a estetiku.

 

V prípade prevetrávaných fasád je zásadná vzduchová medzera medzi izoláciou a vonkajším obkladom. Odvetrávanie má veľký vplyv na celkovú životnosť fasádnej konštrukcie. „ROCKWOOL odporúča inštalovať medzeru minimálne 40 mm, aby dostatočne odviedla vlhkosť prestupujúcu izoláciou a nosnou konštrukciou,“ hovorí Jiří Lupač, špecialista spoločnosti ROCKWOOL na prevetrávané fasády.

 

Novinka WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády. Je možné použiť ju aj do sendvičového muriva. Uchytenie je možné s pomocou tŕňov, kotiev alebo držiakov. Fasádna doska je v celom objeme hydrofobizovaná a jej vrchná tuhá vrstva je vysoko odolná proti mechanickému namáhaniu a prenikaniu vzduchu do izolácie z vetranej medzery. WENTIROCK F je navyše povrchovo upravená čiernou netkanou sklo-textíliou.  Používa sa pre prevetrávané fasády s estetickými požiadavkami.

 

Novinka pre prevetrávané fasády zabezpečí väčšiu energetickú úsporu

 

Izolačné dosky z kamennej vlny WENTIROCK a WENTIROCK F majú vynikajúce vlastnosti. „Pri produktoch pre prevetrávané fasády sme znížili súčiniteľ tepelnej vodivosti na hodnotu 0,033 W.m-1.K-1. Lepšie tepelne izolačné vlastnosti tejto izolácie zvýšia energetickú efektívnosť budov a majiteľom prinesú zníženie nákladov na energie,“ hovorí Jiří Lupač.

 

Novinka pre prevetrávané fasády zabezpečí väčšiu energetickú úsporu

 

Produkty ROCKWOOL takisto účinne chránia ako vnútorné prostredie budovy pred hlukom prichádzajúcim zvonka, tak vonkajšie prostredie pred hlukom, ktorý vzniká vo vnútri objektu. Hluk zvyšuje stres, komplikuje komunikáciu a znižuje sústredenosť i produktivitu práce.

 

Izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL sú nehorľavé a majú najvyššiu triedu reakcie na oheň A1. Znižujú riziko šírenia požiaru, nevytvárajú žiadny toxický dym ani horiace kvapky a poskytujú tak viac času na prípadné záchranné akcie. Kamenná vlna je paropriepustná a rozmerovo stála prírodná izolácia, ktorá je ideálna pre nízkoenergetické alebo pasívne stavby i drevostavby.

 

www.rockwool.sk

 

 

Stavebné izolácie ROCKWOOL

 

ROCKWOOL Slovensko s.r.o. je súčasťou skupiny ROCKWOOL. Je lokálnou obchodnou jednotkou, ktorá ponúka pokročilé izolačné systémy pre stavebné objekty.

 

V skupine ROCKWOOL sú odhodlaní obohacovať životy všetkých, ktorí využívajú ich produktové riešenia. Odbornými znalosťami prispievajú k riešeniu mnohých aktuálnych otázok dlhodobej udržateľnosti a rozvoja, od spotreby energií a emisií hluku až po požiarnu odolnosť, otázky nedostatku vody či záplav. Produktová ponuka odráža rozmanitosť potrieb súčasného sveta a zároveň podporuje spolupracujúcich partnerov v ich vlastnom úsilí pri znižovaní uhlíkovej stopy.

 

Kamenná vlna je univerzálny materiál tvoriaci základ celého podnikania skupiny ROCKWOOL. V 38 krajinách zamestnáva okolo 10 500 ľudí a je svetovým lídrom v oblasti produktov a riešení z kamennej vlny, od stavebných izolácií, akustických stropov, vonkajších obkladových systémov až po riešenia v poľnohospodárstve či priemyselnom vývoji vlákien na využitie izolácií v spracovateľskom, námornom a offshore priemysle.