Rotačné komínové hlaviceRotačné hlavice využívajú silu vetra k zvýšeniu ťahu komína. Sú umiestnené na výstupoch komínových telies. Bez ohľadu na smer, silu a druh pohybu vetra turbína rotuje a vo vývode nástavca vytvára podtlak, čo vedie k zvýšeniu ťahu komína a predovšetkým zamedzeniu spätného ťahu.

Rotačné komínové hlavice sú populárne aj vďaka tomu, že užívateľom výrazne obmedzili problém s nedokonalým odvodom spalín. Samoťažné hlavice veľmi efektívne nahradzujú všetky striešky proti zatečeniu, súčasne zabraňujú vniknutiu drobného vtáctva do systému. Na streche pôsobia veľmi efektne. Hlavice sú vhodné pre všetky druhy bežne používaných palív (zemný plyn, tuhé palivá). V mnohých prípadoch je možné hlavice nasadiť do nových aj používaných komínov. Jednoducho ich môžeme zabudovať do komínovej vložky, bez narušenia jej statiky, či konštrukčného prevedenia. 

 

Rotačné komínové hlavice

 

 

Sú dodávané v niekoľkých veľkostiach vrátane bežne používaných priemerov komínových prieduchov, ako 150, 200, 250, 300 a 400 mm. Komínové násady sú vyrobené z nerezového plechu. Niektoré typy je možné použiť na ventiláciu, tie sú vyrobené z hliníka.

 

Rotačné komínové hlavice

 

Výrobky sú prispôsobené celoročnému použitiu. Hlavice sú v pohybe a preto nie je umožnené ich zanesenie. Špeciálne vysokoteplotné ložiská umožňujú dlhodobú funkciu bez náročnej údržby. Pretože sú hlavice jednoducho prichytené ku komínu aretačnými skrutkami, je ich odstránenie v prípade prečistenia komínového telesa veľmi jednoduché. Ak sú skrutky a ložiská pravidelne kontrolované a doplňované olejom, vydržia mnoho rokov trvalo funkčné.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Fasádny komín ako elegantný prvok exteriéru vášho príbytku

 

Spalinové (komínové) ventilátory

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Komíny

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.sovet-ingenera.com, www.torujyri.ee, www.propack-trade.com

Autor: Ivan Nôta