Sofistikovaný prístup k dizajnu a funkčnosti priniesol spoločnosti Schüco tri prestížne ocenenia, vrátane zlatej ceny iF Design Award 2018 pre systém Schüco VentoLife v kategórii Technológie budov. Výnimočné dizajnové riešenie ventilačného systému, ktorý umožňuje vetrať a pritom dýchať čistý vzduch aj v mestách, vybrala za víťaza medzinárodná porota zložená zo 63 nezávislých odborníkov, ktorí hodnotili 6400 prihlášok z 54 krajín. Cenu iF Design Award v kategórii Technológie budov získala takmer bezrámová konštrukcia tvorená kombináciou posuvných a fasádnych systémov s panoramatickým dizajnom Schüco ASS 77 PD a Schüco FWS 35 PD. Ďalším nositeľom iF Design Award je protipožiarna a dymotesná ochrana Schüco Firestop.

 

Schüco VentoLife: Čistý vzduch má cenu zlata

Šťastní víťazi zlatej ceny iF Design Award 2018 (zľava): Björn Barlage, Development Engineer Ventilation Systems a Henning Köln, Head of Product Management Ventilation zo spoločnosti Schüco. Autor fotografie: Roman Thomas

 

 

Schüco VentoLife: Dizajnové funkčné riešenie pre vetranie i v mestách

 

Ventilačný systém Schüco VentoLife je integrovaný do okenného profilu a disponuje viacúrovňovým vysoko výkonným vzduchovým filtrom, ktorý prichádzajúci vzduch zbavuje nežiaducich nečistôt. Ide o prach a ďalšie častice škodlivé pre ľudské zdravie a vyskytujúce sa hlavne v mestách. Pri recirkulácii je vzduch vo vnútri miestnosti čistený tak kvalitne, že aj častice, alergény a škodlivé zlúčeniny s rozmermi pod jeden mikrometer sa zo vzduchu odfiltrujú s účinnosťou 99,5 %.

 

Víťaz zlatej ceny iF Design Award 2018: Ventilačný systém Schüco VentoLife.

Víťaz zlatej ceny iF Design Award 2018: Ventilačný systém Schüco VentoLife. Foto: Schüco International KG

 

„Skutočne výnimočná funkcia tohto okna ponúka do rámu integrovaný automatický filter a ventilačný systém, ktorý neprepúšťa škodlivé látky zo vzduchu. Z riešenia je vidieť aj cítiť precízne spracovanie a starostlivú voľbu materiálov. Riešenie je skutočným prejavom špičkovej modernej architektúry, napokon aj displej je harmonicky integrovaný. Systém je vhodný pre hliníkové profily a možno ho zabudovať do fasádnych systémov Schüco; môže byť použitý aj v rámci modernizácie objektov," zdôvodnila odborná porota svoje rozhodnutie udeliť zlaté ocenenie iF Design Award 2018 práve systému Schüco VentoLife.

 

Vďaka systému VentoLife, certifikovanému organizáciou TÜV, môže Schüco ponúkať filtračné riešenie, ktoré imponuje aj svojou nenápadnou inštaláciou. Jednotku možno do vybraných okenných a fasádnych systémov Schüco zabudovať zvnútra aj zvonku, horizontálne aj vertikálne, čo zvyšuje funkčnú a estetickú úroveň architektúry rezidenčných aj komerčných budov. Prívod vonkajšieho vzduchu do miestnosti zaisťuje senzoricky riadená vzduchová klapka (monitoruje sa vlhkosť, úroveň znečistenia tuhými látkami, miera znečistenia prchavými organickými zlúčeninami). Elektricky ovládaná vzduchová / recirkulačná klapka chráni pred prievanom a dažďom aj v otvorenom stave. Zatvára sa automaticky podľa kvality vzduchu v miestnosti. Display s LED diódami poskytuje aktuálne informácie o prevádzkovom stave a kvalite okolitého vzduchu.

 

Cena iF Design Award 2018 za úžasný panoramatický dizajn takmer bezrámových systémov

 

Maximálna transparentnosť vďaka úzkej pohľadovej šírke - vizuálne takmer bezrámová kombinácia posuvného systému Schüco ASS 77 PD s fasádnym systémom Schüco FWS 35 PD vytvára výrazný puristický dizajn. Zasklenie možno zapustiť do podlahy a stropných podhľadov. Vyznačuje sa vysokou tepelnou izoláciou a odolnosťou proti vlámaniu. Panoramatický dizajn bol porotou ocenený titulom iF Design Award 2018.

 

Bezpečné a estetické protipožiarne riešenie Schüco Firestop získalo iF Design Award 2018

 

Protipožiarna a dymotesná ochrana Schüco Firestop je zároveň bezpečným aj estetickým riešením. Úzke dverové profily hliníkových protipožiarnych dverí s pohľadovou šírkou iba 127 mm, možnosť zväčšenia systémového riešenia až 1500 mm svetlej šírky a až 3100 mm svetlej výšky a navyše skryté kovanie spolu predstavujú špičkové konštrukčné riešenie, ktoré si vyslúžilo ocenenie iF Design Award 2018. Vďaka otvorenej geometrii profilov je u protipožiarnych systémov Schüco ADS 90 FR 30 a dymotesných systémov Schüco Firestop ADS 76.NI SP možné jednoducho uskutočniť dodatočné zmeny a úpravy.

 

Víťazi zlatej ceny iF Design Award 2018

 

Víťazi zlatej ceny iF Design Award 2018 (zľava): Henning Köln, Head of Product Management Ventilation, Jochen Hübner, Technical Project Manager Mullion/Transom Façades, Björn Barlage, Development Engineer Ventilation Systems a André Porombka, Head of Product Management Security Systems zo spoločnosti Schüco. Autori fotografie: Anna Seibel & Verena Vötter

 

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk