Schüco VentoTherm TwistNový decentralizovaný vetrací systém VentoTherm Twist od spoločnosti Schüco vyvinutý v spolupráci s firmou Renson zaujme vysokou mierou rekuperácie tepla až 80 %. Vetrací systém je dostupný bez filtra, s hrubým filtrom G3 alebo s filtrom jemných častíc F7. Schüco VentoTherm Twist môže byť integrovaný do všetkých štandardných hliníkových a PVC-U okenných systémov Schüco.

 

Vysoko výkonné vetranie a filtrácia

 

Schüco VentoTherm Twist môže z pohľadu robustnosti pozostávať zo šiestich častí. V závislosti od požadovaného objemového prietoku a veľkosti je možné nastaviť počet modulov ventilátora od 2 x 1 do 2 x 6 - pre maximálny objemový prietok vzduchu až 140 m³/h. Vetrací systém je k dispozícii buď bez filtra, s hrubým filtrom odporúčaným spoločnosťou Schüco pre častice >10 µm (napr. prach, peľ, spóry) alebo s filtrom jemných častíc pre častice do 1 µm (napr. baktérie). Úroveň účinnosti filtra dosahuje až do 75 %.

 

Prevádzka a používanie

 

Ventilačný systém Schüco VentoTherm Twist je možné ovládať manuálne a automaticky. Vo verzii Basic umožňuje manuálne ovládanie tlačidiel vďaka bezdrôtovej komunikácii. Striedavý prepínač medzi vstupným a výstupným vzduchom zabezpečuje vysokú úroveň spätného získavania tepla pomocou teplotných snímačov. Verzia Comfort ďalej zabezpečuje ventiláciu, ktorá vyhovuje požiadavkám vďaka prídavným snímačom kvality vzduchu. Pohodlná obsluha pomocou modernej dotykovej obrazovky umožňuje inteligentné ovládanie ventilačného zariadenia. Automatický režim dbá na optimálnu kvalitu vzduchu, na časovači možno nastaviť tiež individuálne programy. Tichý režim zabezpečuje takmer bezhlučnú prevádzku a funkciu „bypass“ (obtok) možno využiť na efektívne nočné chladenie počas leta.

 

Schüco VentoTherm Twist Schüco VentoTherm Twist

Vetrací systém Schüco VentoTherm Twist je možné integrovať do okna horizontálne alebo vertikálne.

 

Inštalácia, montáž a údržba

 

S výškou 110 mm, maximálnou šírkou 6000 mm a maximálnou hĺbkou 345 mm je možné riešenie VentoTherm Twist flexibilne integrovať do všetkých štandardných hliníkových a PVC-U okenných systémov Schüco. Systém je možné inštalovať horizontálne aj vertikálne. Jednoducho sa len priskrutkuje do jednotky (ako vidno na priloženom videu). Odnímateľné komponenty umožňujú vykonávať intuitívnu údržbu bez použitia náradia.

 

Schüco VentoTherm Twist

Schüco VentoTherm Twist sa len jednoducho priskrutkuje do jednotky.

 

Viac informácií o riešeniach Schüco na www.schueco.sk