Skladovanie a manipulácia s horčíkovou doskou (RT) je jednoduchá. Nevyžaduje toľko pozornosti a opatrnosti ako iné výrobky. Dosky môžu byť skladované v polohe horizontálnej i zvislej. Dosky je potrebné chrániť pred mechanickým poškodením. Možno ich skladovať aj vo vonkajšom prostredí. Odporúča sa zabezpečiť ochranu pred znečistením. RT dosky musia byť skladované na vyrovnanom a plnom podklade.

 

Skladovanie a manipulácia s horčíkovými doskami

 

RT doska je bezpečná pri inštalácii, ak nie bezpečnejšia ako hociktoré iné typy materiálov dostupné na dnešných trhoch. Ľahko sa inštaluje. Vychádza sa predovšetkým zo všetkých známych postupov obkladov doskových materiálov, teda inštalácia oceľových a drevených roštov na stropy i steny. Na montáž nie je potrebné špeciálne náradie ani nástroje. Dosky môžu mať rôznu hrúbku, najtenšie len 3 mm a najhrubšie cez 2 cm. Dajú sa bez problémov ďalej upravovať, brúsiť, rezať a vŕtať. Môžeme ich priamo natierať, obkladať, lepiť tapety, nanášať omietku. Doska je z jednej strany hladká a z druhej drsnejšia. Hladká strana je určená priamo na natieranie, drsná na obkladanie. Povrchová úprava môže imitovať drevený dekor. Po natretí farbou je na nerozoznanie od dreva a môžeme ho aplikovať ako interiérový alebo exteriérový obklad.

 

RT doska je založená na minerálnej báze, bez karcinogénnych látok, oxidu kremičitého a je absolútne netoxická. RT doska úplne bezpečná, ako pre užívateľov, tak pre montérov, alebo iných inštalujúcich pracovníkov.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Nanotechnológie v stavebníctve

 

Odhlučnené systémy vnútornej domovej kanalizácie

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na témy Stavebný materiál

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.mgousasips.com

Autor: Ivan Nôta