Ochrana interiéru v lete

Prestup tepla cez zateplenú strechu totiž prebieha inak v zime a inak  v teplom období. Keď je vonku nízka teplota, konštrukcia by mala zadržať čo najviac tepla vnútri. Pre spomalenie prehrievania by zas mali mať stavebné materiály schopnosť absorbovať do seba čo najviac tepla a čo najdlhšie ho zadržať, teda zabrániť jeho prestupu do interiéru. Produkty na báze minerálnych vlákien výborne izolujú proti chladu v zime a navyše lepšie zabraňujú prehrievaniu šikmých striech ako materiály na báze penových plastov. Prinesú tak nielen úspory energie pri vykurovaní, ale aj úspory energie na chladenie interiéru. Vďačia za to svojej vyššej plošnej hmotnosti a mernej tepelnej kapacite.

 

 

Vhodné riešenia

Je potrebné vyberať produkty z minerálnej vlny s čo najnižším súčiniteľom tepelnej vodivosti a v dostatočnej hrúbke. Odporúčané hodnoty lambdy pri izolácii šikmých striech sú od 0,035 W/m.K a nižšie, pretože čím je táto hodnota nižšia, tým lepšie materiál izoluje. Na izoláciu šikmej strechy, na trhu nájdeme  ekologickú produktovú radu minerálnej vlny UNIFIT bez formaldehydov, fenolov a pridaných farbív na báze technológie Ecose alebo je možné použiť minerálnu izoláciu v doskách -  MPE.

 

 

Strešné prvky

Najvýraznejšie prehrievanie pociťujú užívatelia podkroví s netienenými strešnými oknami. Pri voľbe materiálov by sme mali tiež dbať, aby krytina na šikmej streche nemala tmavú  farbu, pretože táto priťahuje slnenčné lúče a dokáže zdvihnúť teplotu povrchu aj o niekoľko stupňov.

 

 

Zabezpečte si tú správnu teplotu vo vašom dome výberom vhodnej izolácie od Knauf Insulation.