chladeniePomocou tepelného čerpadla dokážeme, s veľmi nízkou spotrebou energie, obytné miestnosti nielen vykurovať, ale v čase letných horúčav aj ochladzovať.

 

Čoraz populárnejšími sa tak stávajú chladiace stropy. Náklady na ich inštaláciu nie sú vysoké, praktická je aj možnosť ich realizácie po ukončení hrubej stavby.

 

Stropné chladenie je systém rúrok uložených pod omietkou v hĺbke približne 15-20 mm, v ktorých prúdi chladiaca voda. Jeho účinnosť je vysoká a oproti klasickej klimatizácii má okrem úspornosti aj niekoľko ďalších výhod, napr. bezhlučný chod systému, rovnomerné a ľudskému organizmu neškodlivé chladenie pomocou chladiacej plochy, ktoré navyše nevíri prach a nevysušuje vzduch v miestnosti. Takýto typ chladenia je teda vhodný aj pre alergikov.

 

Navyše, systém stropného chladenia je nielenže takmer bezúdržbový a priestorovo nenáročný, ale nenarúša ani charakter akéhokoľvek interiéru – práve vďaka jeho umiestneniu pod omietkou.

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Chladiace stropy

 

Systémy tepelných čerpadiel

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Tepelné čerpadlá

 

2009© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.ziegelklimadecke.de