Preč sú časy, kedy sme mali možnosť kúpiť si len pár druhov typizovaných vaní. S nástupom rozšírenia výberu prišla však aj otázka: Ako vybrať pohodlnú a zároveň dizajnovú vaňu?

 

A to nie je všetko. Do popredia sa dostali aj komfortné sprchovacie kúty a rozhodnúť sa medzi nimi a vaňou je niekedy ozajstná dilema. Každý variant má svoje pre. A ak ste sa už rozhodli pre vaňu, je pred vami ďalšia dilema. Akú vaňu? Na výber máte rad materiálov, tvarov, farieb, ale do úvahy treba brať aj vek obyvateľov bytu. Mnohí z nás sú ochotní za komfort si priplatiť, zvlášť v dobe, v ktorej kúpeľňa nie je len miestom osobnej hygieny, ale skutočným miestom na relax. Dlhý voňavý kúpeľ vám pomôže, dokonale sa zrelaxovať a uvoľniť telo. A samotná vaňa už nie je o intímnom sebectve a mnohé páry sa z času na čas veľmi radi vykúpu spoločne. Aj preto je dnes v ponuke viacero typov takýchto vaní.

 

Vaňa ako dominanta kúpeľne

 

 

Komfortné kúpanie

 

02a.jpgPravidelné kúpanie sa môže ľahko zmeniť na obľúbený rituál. Ponorte do vane nielen telo, ale aj svoje zmysly. Predovšetkým myslite na pohodlnú polohu. Niektoré vane majú ergonomicky tvarované dno, ktoré však podľa fotografie len ťažko oceníte. V kamennej predajni do vane môžete pokojne vliezť a vyskúšať si ju na vlastnom tele.

 

Skúste rôzne polohy, uloženie rúk a chrbta. Na pohodlnejšie kúpanie sa dajú dokúpiť podhlavníky či držadlá, ktoré zase zvýšia bezpečnosť. Nezabudnite ani na malé a praktické detaily, akým je napríklad odtok umiestnený uprostred alebo integrované sedadlo, ktoré môžete využiť na hygienu vo vani, ale aj na odkladanie vecí. Dokonalý zážitok z kúpania sľubuje hydromasážny systém. Na tieto a mnohé iné detaily sa oplatí myslieť už pri výbere vane. Zistite si, či rovnaký výrobca ponúka doplnky, po ktorých túžite vy a váš partner. Dnes sú veľmi obľúbené hydromasážne vane, ktoré ponúkajú bublinkový kúpeľ. Kto sa mu oddá, neoľutuje. Zamatovo hebká pokožka bez použitia kozmetických prípravkov? To dokážu hydromasážne vane, v ktorých vám počas kúpeľa budú pokožku jemne masírovať drobné vzduchové bublinky.

 

Rohová vaňa

 

03.jpgRohové vane patria stále k najobľúbenejším variantom pre dvoch. Sú väčšinou koncipované tak, aby sa v nej mohli kúpať dva ležiace naproti sebe. Širšie lemy a sedadlo nad hladinou poskytnú miesto na položenie rúk či uloženie kozmetiky. Pozvoľný sklon chrbtovej časti a odtok uprostred sľubujú pohodlné kúpanie.

 

Svetlo vo vani

 

Voda a svetlo idú k sebe. Kúpeľ vo vani s podsvietením bude skutočnou relaxáciu pre vaše zmysly. Chromoterapia využíva svetlo a farby, a tým prispieva k harmonizácii tela a ducha. Niektoré farby upokojujú, iné povzbudzujú. Montáž takýchto vaní je podriadený prísnym bezpečnostným normám, čo sa týka elektrického prúdu, konečný výsledok „stvorený“ pod dohľadom odborníka stojí za to.

 

Vaňa ako dominanta kúpeľne

 

Dôraz na pohodlný vstup

 

Ergonómia na prvom mieste. U vane, v ktorej trávite viac času, myslite na správny sklon v chrbtovej časti či na ergonomicky tvarované prelisy na oporu rúk, napríklad pri čítaní. Príjemné je, keď vaňa zároveň udržuje chrbát v príjemnej relaxačnej pozícii. A myslite aj na pohodlný vstup a výstup. Chrómové držadlo zvýši komfort pri vstávaní z kúpeľa aj vychádzanie z vane.

 

Trendová čierna vaňa

 

Túžite po niečom naozaj výnimočnom? Opustite predstavy o bielej vani. Dramatická čierna určite zaujme a poteší nielen muža. V kontraste s drevom, kameňom či mramorom a napúšťaním vodou vytvorí skutočne nevšedný zážitok.

 

Vaňa ako dominanta kúpeľne

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Trendové vane: materiály

 

Vaňa a jej premeny

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Sanita, vane, umývadlá

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.remontbp.ru, www.decorwind.ru

Autor: Ivan Nôta