Nič na svete nevytvorí v našich mysliach v zime sviatočný pocit pohody, tepla a lásky, ako magický čas Vianoc. Vianoce – to nie je len ozdobený stromček. Ak si ich chceme vychutnať naplno, musíme sa obklopiť dekoratívnymi prvkami, ktoré nám túto sviatočnú atmosféru navodia. Presvedčíme vás, že to vôbec nie je zložité.

 

Vianočné pohľadnice ako dekoráciaVianočné pohľadnice ako dekorácia

 

Aj napriek internetovému veku existuje na svete stále dostatok ľudí, ktorí sa nechcú vzdať tradícií a „staromódne“ rozposielajú svojim známym, rodine a priateľom vianočné pohľadnice. Nevyhadzujte ich: pomocou dierkovača ich perforujte na vrchnej časti a prevlečte tadiaľ zlatú či striebornú stuhu. Počas prechádzky v prírode si vyhliadnite vetvičku z listnatého stromu, z ktorého opadlo lístie.

 

Doma ju môžete jemne nastriekať bielou farbou, alebo nechať tak, ako je. Vetvičku vložte do vyššej vázy. Okolo  vázy uviažte stuhu lesklej farby, najlepšie zlatistú či bronzovú. Ak ste vetvičku nastriekali na bielo, tak samozrejme bielu či modrú. Potom na vetvičku rozvešajte vianočné pohľadnice a pár dekoratívnych predmetov. Vázu postavte na miesto, kde nebude vadiť a kde vhodne vyplní prázdny priestor.

 

Samolepiace dekorácie na stenuSamolepiace dekorácie na stenu

 

Samolepky na stenu – Wall Stickers sa veľmi nelíšia od klasických samolepiek, sú však priestorovo väčšie a navyše sú vyrobené z vysoko priľnavého materiálu, ktorý zabezpečí dokonalé prilepenie na stenu  a tiež ľahké odlepenie bez mastných fľakov a poškodenia omietky.

 

Dekoratívne samolepky ponúkajú ich výrobcovia v tisíckach prevedení a štýlov, vianočný nevynímajúc. Vyhliadnite si teda nejaké, ktoré budú ladiť s vašim interiérom a nalepte ich na stenu. Najviac používané sú snehové vločky, ktoré nielenže dodajú bytu zimný nádych, ale v mnohých prípadoch tiež opticky zväčšia priestor.

 

Netradičné vianočné vence

 

Vianočný veniec je po celom svete považovaný za jeden z najpopulárnejších symbolov Vianoc. Aj medzi nami sa určite nájde množstvo zručných ľudí, ktorí by si ho dokázali vyrobiť doma sami. Ak však máte chuť na niečo netradičné, vyrobte si kreatívny vianočný veniec z materiálov, ktoré na prvý pohľad nemajú s Vianocami nič spoločné. Základom na výrobu takýchto vencov je polystyrénová „základňa“ – čiže dutý kruh, do ktorého sa dá naaranžovať klasický veniec na vianočné sviatky. Skúste si ho vyzdobiť  tak trochu inak.

 

Gombíkový veniec. Je naozaj efektný, aj keď dovtedy, kým ho neuvidíte, budete o ňom dosť pochybovať. Gombíky sa k základni pripevňujú lepením pomocou silného lepidla, alebo tavnej pištole a tyčiniek z tavnej hmoty.

 

Gombíkový veniec Gombíkový veniec

 

Veniec  z kozmetických bavlnených tampónov. Postup je zrejmý z nasledujúcich obrázkov. Tampóny skladáme prehnutím na polovicu a potom na štvrtinu. Potom ho pomocou špendlíka pripevníme k základni. Biela v byte nič nepokazí.

 

Tampónový venček

 

Nevyhýbajte sa gýčom

 

Vianoce sú obdobím, kedy môžete povoliť uzdu svojej fantázie naplno. Na operadlá stoličiek môžete natiahnuť veľké „santovské“ čiapky s obrovskými brmbolcami, alebo krídla anjelov a podobne. Verte, že tentokrát vaša snaha gýčovo nevyznie.

 

Anjelské krídla Brmbolce

 

 

Šiškový stromŠiškový strom

 

V miestnostiach, ktoré nebudú primárne vyzdobené vo vianočnom duchu sa v mnohých prípadoch žiada, aby v nich aspoň symbolicky bola navodená slávnostná atmosféra. Toto je čas pre domácich majstrov, ktorí si poradia s mini vianočným stromčekom, vyrobenom zo šišiek. Najideálnejším spojivom pre to, aby šišky držali pohromade sa javí tavná pištoľ s „lepiacim“ príslušenstvom.  

 

 

 

Nádych Vianoc z každého rohu

 

Vianočná dekorácia

Veru tak, aby na vás dýchal čarovný duch Vianoc z celého bytu, musíte tomu prispôsobiť naozaj všetko. Na záver vám ponúkame množstvo ideí, ktoré vám k tomu pomôžu: Dekorácie vianočného stola – opäť musí vaša fantázia pracovať naplno. Miesto ihličnanov skúste dať do vázy červené ruže, obklopené dekoratívnymi vetvičkami. Ak vysoké vázy obalíte lesklou fóliou, budú vyzerať tak trochu, ako brezové kmene z čarovného lesa. Slávnostný obraz doplníte tvorivým neporiadkom umelých konárov a zelene okolo.

 

 

 

 

Vyrobte originálne krúžky na servítky Ozdobte závesné lampy v kuchyni

Vyrobte originálne krúžky na servítky

Ozdobte závesné lampy v kuchyni

Vytvorte kompozíciu zo sviečok Vyberte si farby, ladiace s interiérom

Vytvorte kompozíciu zo sviečok

Vyberte si farby, ladiace s interiérom

Naplňte vysoké sklenené vázy vianočnými ozdobami a dekoráciami Vytvorte striebornú zónu v obývacej miestnosti

Naplňte vysoké sklenené vázy vianočnými ozdobami a dekoráciami

Vytvorte striebornú zónu v obývacej miestnosti

Vymýšľajte rôzne dekorácie priesvitných nádob Nezabudnite vyzdobiť okná v duchu Vianoc

Vymýšľajte rôzne dekorácie priesvitných nádob

Nezabudnite vyzdobiť okná v duchu Vianoc

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Ako na vianočnú výzdobu bytu

 

Vianočná výzdoba chalupy

 

Ďalšie články na tému Interiér

 

 

© WEBY GROUP

 

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.mag.relax.by, www.zirina479, www.dejurka.ru, www.kleo.ru