Chaos a neporiadok spomaľujú tok energie a vytvárajú priestor pre hromadenie zlej energie s negatívnym vplyvom na náš život.  Čistý domov okamžite mení atmosféru celého priestoru a hlavne aj náš pocit z neho. Tradičné „veľké upratovanie“ pred Vianocami alebo Veľkou nocou má svoje opodstatnenie. Zbavujeme sa nepotrebných vecí a nánosov nečistôt nahromadených počas celého roka. „Nánosov a nečistôt?“ možno práve krútite neveriacky hlavami s vedomím, že sa predsa o svoju domácnosť staráte a pravidelne ju udržujete v čistom stave. Áno – lenže bohužiaľ len navonok.

 

Interiérový detox: upratovanie ako očista

 

V článku o interiérovom detoxe sme spomínali zbavovanie sa starých vecí. A vy máte naozaj každý rok v rovnakom čase pred sviatkami zamyslieť sa nad tým, či vám všetky veci, úzkostlivo poschovávané v skrinkách, zásuvkách a škatuliach boli aspoň jeden jediný raz za uplynulý rok potrebné. Verte, že čistením priestoru sa zbavujeme nielen prachu a špiny, ale aj negatívnej energie, ktorá sa v byte alebo dome nahromadila počas roka. Vznikla stresom, ktorý sme zažili alebo problémami, ktoré sme vo svojom živote riešili (neriešili).

 

Odstraňovanie zbytočností nemusí byť ľahké. Niektoré predmety nám pripomínajú krásne chvíle a nechceme sa ich vzdať. Sú však aj také, s ktorými máme spojené nepríjemné spomienky a vzbudzujú v nás skľúčené pocity. Takéto predmety sú nositeľmi negatívnej energie. Aj keď sú to neživé predmety, dokážu nám živo pripomínať udalosti a vracať nepríjemné spomienky, o ktoré nestojíme. Treba sa ich zbaviť. Vyradiť by ste mali aj predmety, ktoré sú v dobrom stave, ale už o dané veci nemáte záujem. Môžete sa s nimi podeliť s ostatnými, napríklad ich venujte ich na charitu alebo rozdajte kamarátom. Sledujte, ako sa vám život napĺňa novou energiou.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Machové rohože

 

Oblý apartmán

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Interiér

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: pinterest.com

Autor: Ivan Nôta