Moderná architektúra berie ohľad na potreby človeka žiť v čo najväčšej miere v súlade s prírodou a ak sú možnosti, hľadá pre tento štýl akúkoľvek možnosť.

 

Jednou z nich je samostatná – voľne stojaca terasa, ktorá nie je pripojená k domu a o jej realizácií sa uvažuje v prípade ak konštrukcia a umiestnenie domu neumožňujú vytvoriť rozšírenie pôdorysu domu o klasickú terasu. Na obrázku vidíte terasu, ktorá sa nachádza v útulnom rohu záhrady a slúži ako krásny prízvuk okolitej zelene a vhodným spôsobom dopĺňa okolie domu.

 

Voľne stojaca terasa

 

Existuje viacero možností ako takúto terasu projektovať. Môže byť zapustená v teréne, alebo jemne zodvihnutá nad jeho úroveň, prípadne vznikne kombináciou možností V každom prípade by mala byť funkčná a zodpovedať našim požiadavkám a potrebám.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Ako postaviť kamenné plotové stĺpy

 

Dizajn záhradných chodníkov

 

Ďalšie články na tému Terasy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto:www.idealsad.com

Autor: Ivan Nôta