Časy, v ktorých pivnica ponúkala vlhký, tmavý sklad pre uhlie a zemiaky sú už dávno preč. Dnešné betónové pivnice sú hutné a tepelne izolované. Dajú sa tam dobre uskladniť aj tak citlivé veci, akými sú fotoalbumy, knihy alebo doklady.

 

Výhody betónovej pivnice

 

Vysoká tepelno-akumulačná schopnosť betónu a na vonkajšej strane pivnice umiestnená tepelná izolácia sa postarajú o rovnomernú príjemnú klímu pivničných priestorov. Okná privedú svetelné lúče a dostatočný priestor nad hlavou zabezpečia veľkorysé výšky priestorov. Pivnica z betónu s tesnením po obvode môže byť budovaná ako „ zašalovaná pivnica“ alebo ako pivnica zložená z panelov (dielcov). Stena zložená z panelov (dielcov), ktoré tvoria stratené debnenie, dovoľuje pracovať rýchlejšie. Pivnice z betónu sú pevné, trvanlivé a bezpečné – v tomto sú stavebníci, projektanti a investori jednotní. Avšak pivnica z betónu ponúka viacej: Je vodotesným riešením pri výskyte tlakovej spodnej vody.

 

Stále častejšie sa dá stretnúť s vysokými hladinami spodnej vody. Globálne otepľovanie, ukončenie čerpania vody, zákaz odberu spodnej vody umožňujú, aby hladina spodnej vody ďalej stúpala. Táto skutočnosť je výzvou našej doby. Vodotesná pivnica z betónu je tu najlepším riešením.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Prečo práve kontajnerové domy?

 

Interiér divokých zrubových domov

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

 

Foto: www.47nw.ru

Autor: Ivan Nôta