Výhodou izolácie na celulózovej báze je jej otvorená bunková štruktúra. Po nafúkaní viaže na seba vlhkosť a rozvádza ju rovnomerne do plochy. To je jej veľkou výhodou. Funguje ako pijavý papier, ktorý je schopný zo zavlhnutého miesta vysať vlhkosť.

 

Výhody fúkanej izolácie na celulózovej báze

 

Vlhkosť sa nezhlukuje, ale rovnomerne sa po vrstve izolácie rozloží. V ploche sa potom vlhkosť lepšie vyparí. To by obvyklá izolácia nedokázala. Zdravá fúkaná izolácia vytvorí rádovo za pár dní z miesta o takmer 100% vlhkosti miesto takmer bez vlhkosti (cca 1-2%).

 

V difúzne otvorenej štruktúre sa tak ďalej odparí smerom von. To isté platí, ak sa na niektorom zo spojov nosného systému krovu vyskytne rosenie. Teplota klesne tak nízko, že sa zo vzduchu na konštrukciu začnú zrážať kvapôčky vody (teplota dosiahne tzv. rosného bodu). To nie je pre nosnú konštrukciu vôbec dobré. Ba naopak. Vlhkosť sa na chladných častiach konštrukcií hromadí. Vďaka fúkanej klimatizácií zostávajú miesta suché a prírodné izolácie si s vlhkosťou poradia.

Fúkaná izolácia na celulózovej báze vďaka patentovanej technológii spracovania  celulózových vlákien odoláva aj plesniam, biologickým škodcom - myšiam, osám pod.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Prestavba povaly na obytné podkrovie

 

Dizajnové riešenia interiéru miniatúrneho podkrovia

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Podkrovie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.cavitywallinsulationcork.blogspot.com

Autor: Ivan Nôta