Prevádzkovatelia domových kotolní oceňujú okrem reálne dosiahnutej nižšie ceny tepla aj ďalšie výhody autonómnych objektových kotolní. Obyvatelia domov si užívajú nezávislosť v rozhodovaní o dodávkach tepla v prechodných obdobiach, keď sa bez rozhodnutia zvonku môžu rozhodnúť o spustení systému vykurovania.

 

Výhody kaskádových kotolní  

 

Kotolne navyše vyrábajú aj teplú vodu, čo obyvateľom prináša komfort v dodávke vody bez tepelných strát v rozvodoch medzi pôvodnou výmenníkovú stanicou a jednotlivými bytovými domami. Teplej vody je dostatok a klesajú aj náklady na jej výrobu. Navyše teplá voda z nových kotolní tečie čistá a bez nežiaducich prímesí, ako bolo predtým pravidlom. Poradenstvo spoločnosti zaoberajúcich sa inštaláciou kaskádových kotlov zvyčajne nekončí technickou pomocou. Po liberalizácii trhu s energiami napríklad odporučí prevádzkovateľmi kotolne, ako výberom dodávateľa zemného plynu znížiť náklady na vykurovanie. Po zmene dodávateľa plynu náklady na teplo ďalej výrazne klesajú a konkurenčné prostredie v tomto segmente tak vedie k skoršej návratnosti investície.

 

K výhodám patrí tiež:

 

- ohľaduplnosť k životnému prostrediu - plne automatizovaná prevádzka

- vysoká prevádzková spoľahlivosť

- široká modulácia výkonu celej kotolne

- jednoduché a prehľadné technické riešenie

- jednoduchá montáž a uvedenie do prevádzky

- jednoduché a prehľadné ovládanie

- malý obstavaný priestor, bez nutnosti zastavania podlahovej plochy

- optimálne prispôsobenie pre pripojenie externého zásobníku TÚV

- diagnostika a monitoring kotolní s maximálnou servisnou podporou

 

 

 

Ďalšie články na tému Kúrenie

 

5.1.2016© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: thermona-ekb.ru

Autor: Ivan Nôta