Strešné systémyŠikmá strecha

 

je z hľadiska dlhovekosti najspoľahlivejšia konštrukcia, ktorá dosahuje až 3-krát dlhšiu životnosť a funkčnosť v porovnaní s plochou. Spoľahlivá strecha spĺňa všetky tieto parametre a v mnohých prípadoch aj podmienky nad rámec, ktoré majú odolávať živelným pohromám. Wimber stavia všetky svoje strešné krytiny do čoraz zhoršujúcejšej sa klimatickej situácie tak aby spoľahlivo odolávali takýmto vplyvom, lebo len odolná strešná krytina dokáže ochrániť majetok a život každého jej majiteľa. Neopomenuteľnou stránkou každej strechy je aj jej celkový vzhľad pretože každá strecha môže nadchnúť ale i sklamať. Wimber ponúka na výber, moderné strešné krytiny s profilom (vlnou) – škridla Classic, ploché krytiny pre elegantné riešenie historických klenotov – šablóna Quartet a tradične obľúbené a rázovité – šindel Gerlach.

 

Strešné systémy

 

 

Moderná – obytná strecha

 

Strecha v dnešnej dobe ponúka aj nový priestor pre bývanie. Úpravou strešnej konštrukcie tak v mnohých prípadoch môže vzniknúť atraktívny priestor pre život v podkroví.

 

Strešné systémy

 

Ľahká strecha

 

Hmotnosť ľahkej strechy je určená predovšetkým použitou strešnou krytinou. Podkladová nosná strešná konštrukcia býva zväčša rovnakou záťažou až na asfaltové krytiny a falcované plechové krytiny ktoré vyžadujú dodatočnú výdrevu. V kategórii ľahké strechy je z čoho vyberať, ale netreba zabúdať na hlavný zmysel strechy. Poveternostné vplyvy výrazne vplývajú na použité materiály, ktoré v krátkom čase na povrchu korodujú (hrdzavejú) alebo zvetrávajú prípadne sa odlepujú spoje asfaltových - bitúmenových častí. Takéto významné poruchy znamenajú následne nemalé investície do opráv prípadne výmen, preto je potrebné starostlivo zvážiť typ strešnej krytiny už pri nákupe.

 

Strešné systémy

 

 

www.wimber.sk