Čistenie odkvapov - po zime by ste mali vyčistiť nánosy lístia, konárikov a rôznych iných mechanických nečistôt, ktoré v priebehu jesene a zimy napadali do odkvapov. V opačnom prípade môžete na jar zažiť nepríjemné prekvapenia v podobe poškodeného muriva, ba v extrémnom prípade, i podmáčaných základov.

 

Čistenie odkvapov, mriežka

 

Žľaby jednoducho mechanicky vyčistíte špeciálnymi lopatkami, škrabkami alebo pevnejšie usadené vrstvy uvoľníte pomocou skrutkovača. Nápomocný vám tiež môže byť silný prúd vody.

 

Pokiaľ chcete predchádzať pracnému čisteniu systému a škodám, ktoré môžu nečistoty spôsobiť, vložte do žľabov praktické mriežky – zachytávače nečistôt. Listy či konáriky tak zostanú ležať na mriežke a nepreniknú do vnútra odkvapu. Na jar stačí usadené nečistoty, pokiaľ ich neodfúkne vietor, pozmetať z mriežky.

 

Takto si mriežku môžete zakúpiť ako originálny diel

 

Čistenie odkvapov po zime

 

 

A tí šikovnejší si ochranu pred upchatými odkvapmi môžu vyrobiť sami...

 

 

Čistenie odkvapov po zime

 

 

Čistenie odkvapov po zime

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Renovácia klampiarskych prvkov striech

 

Zachytávače snehu - strecha komfortná aj v zime

 

Ďalšie zaujímavé články a rady na tému Strešné systémy

 

01.04.2011© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto:  e-dach.com.ua, uintex.info, tuning-house.ru, recn.ru, Strport.ru