Z roka na rok sa stávajú väčším hitom architektonických návrhov. Aj napriek tomu, že ich cena je vyššia, ako ceny iných stavieb. Postaviť taký dom vyžaduje špeciálny selektívny les, v ktorom je každý vhodný strom vyberaný samostatne aby sa neskôr stal jedinečnou a unikátnou ozdobou zrubového domu vo svojej prirodzenej štruktúre.

 

Bez prikrášlenia môžeme povedať, že takýto dom zaujme každého nielen svojou majestátnosťou ale tiež tým, že textúra dreva predčí svojou zvláštnosťou aj tie najdrahšie tapety, najjemnejšie stavebné materiály a najkrajšie tkaniny.

 

Zrubové domy z brvien veľkých priemerov

 

Okrem nesporných výhod, akými sú napríklad vysoké tepelnoizolačné vlastnosti a dlhá životnosť, prinesie takýto zrub majiteľovi rozprávkovo krásne bývanie. Architektúra je totiž v tomto prípade komplikovanou umeleckou formou, ktorá presahuje sochárstvo a výtvarné umenie tým, že sa zhmotní do úžasného celku, ktorý okamžite zaujme každého.

 

Zrubové domy z brvien veľkých priemerov

 

 

Zrubové domy z brvien veľkých priemerov

 

Zrubové domy z brvien veľkých priemerov

 

 

Zrubové domy z brvien veľkých priemerov

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Ekostavby

 

Domy z dreva - návrat k tradíciám

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Typy domov

 

 

3.10.2016© WEBY GROUP© Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.kelohouse.ru, www.foto-room.org.ua

Autor: Ivan Nôta