Ako maľovať za radiátorom?Ak sa domnievate, že vymaľovať byt je jednoduché, mali by ste to najskôr skúsiť. Okrem zručnosti by ste mali ovládať aj niekoľko základných pravidiel maľovania.

 

Maľovať začíname vždy stropom. Nakoľko denné svetlo vždy zvýrazní ťahy štetcom i valčekom a samozrejme, aj prípadné nedokonalosti, robte ťahy vždy smerom kolmo na najbližšie okno. Ak budete strop pretierať dva krát, vrchný náter nanášajte jedným smerom a to v smere dopadajúceho svetla.

 

Steny maľujte odhora nadol, nikde nie opačne. Začnite najväčšími plochami a pomaly sa prepracujte k menším.  

 

Výklenky, špalety a hlavne kúty musíte maľovať na prepojovacích plochách ešte mokré, tak aby ste maľovali mokré do mokrého.

 

Problémovým miestom bývajú radiátory. Plochu za nim by ste mali maľovať špeciálnym plochým štetcom na dlhej rúčke.

 

Ak potrebujete vymaľovať za radiátorom, pomôže vám jednoduchý trik. Za radiátor zastrčte kus hrubšieho, napr. baliaceho papiera alebo tenšieho kartónu. Jeho pomocou stenu vymaľujete tak, aby váš radiátor nezostal špinavý od farby.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Penetrácia podľa starej receptúry

 

Oprava stien pred maľovaním

 

Ďalšie články na tému Farby a omietky

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk