Pokládka keramických obkladovPri ukladaní keramických obkladov myslite na skutočnosť, že dilatácia obkladov a dilatácia podložia sú väčšinou rozdielne. Ak nepoužijete na lepenie dostatočne pružnú maltu, začnú sa v obklade časom vytvárať pukliny, ktoré sa budú hlavne v zimnom období naďalej zväčšovať.

 

Preto je veľmi dôležité, aby ste pri pokládke obkladané plochy rozdelili na menšie a oddelili ich dilatačnými škárami o šírke približne 6-8 mm. Nezabúdajte ani na to, že dilatovať je potrebné aj rohy a kúty okolo okien a dverí. Tieto škáry môžete nakoniec ošetriť elastickým tmelom.

 

Obklady klaďte len do čerstvej malty a ak sú väčšie ako 10x10 cm, naneste maltu tak na podklad, ako aj na rub obkladačky.

 

Ukladanie keramického obkladu

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Renovujeme obkladačky

 

Ohybné obklady

 

Ďalšie zaujímavé tipy, rady a články na tému Obklady

 

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.dekormasters.ru, www.Diy.ru