Aj keď obdĺžnikové a štvorcové obklady budú zrejme ešte dlho vládnuť svetu kúpeľní a kuchýň, čoraz viac sa na rôznych výstaviskách môžeme stretávať s netradičnými tvarmi keramických obkladov. Slovíčko netradičné by však bolo zrejme potrebné dať do úvodzoviek, nakoľko tieto tvary vymyslela matka príroda už pred miliardami rokov.

 

Keramické obklady s matematickými  vzormi

 

Možno premýšľate, ako bude vyzerať svet dlaždíc a obkladov o rok, o dva a popritom zisťujete, že by tie vaše obklady potrebovali určitú renováciu. Náš tip: počkajte. Pomaly prerážajú na trhu keramické obkladačky novej generácie, ktoré majú šancu urobiť malú revolúciu vo svete stavebníctva. Aj keď štvorec je jedným z najjednoduchších geometrických tvarov, tieto majú uhlov viac. Nie však zbytočných. Sú totiž „stvorené“ podľa prírodného hesla: „Nič na tomto svete nie je náhoda a všetko vo svete, v ktorom žijeme má svoje miesto.“

 

Vizuálna príťažlivosť keramických dlaždíc a obkladov novej generácie tkvie v tom, že sú inšpirované matematickými vzorcami prírody samotnej. Preto sa im tiež hovorí molekulárne dlaždice. Predstavte si váš keramický obklad na stene ako stovky malých molekúl, z ktorých sa skladá váš svet a ktoré tvoria vysokú architektúru zvečnenú v priebehu času od vtedy, ako čas vznikol. Fascinujúce divadlo, ktoré bude sprievodcom vášho životného štýlu pomocou dokonalej hry geometrie, v ktorej konvertujú päťuholníky do šesťuholníkov a v dôsledku pohybu a dopadu svetla vytvárajú na stenách veľmi príjemné zrakové vnemy, ktoré dokonca podľa odborníkov odbúravajú stres.

 

 

Keramické obklady s matematickými  vzormi

 

Päťuholníky sa v tomto prípade „vtkávajú“ horizontálne aj vertikálne do akejsi šesťuholníkovej mriežky a vytvárajú tak jedinú náhodnosť  v konštruktívnej presnosti prírody, ktorú tieto keramické obklady predstavujú a nám nezostáva kvôli ich spontánnej kráse nič iné, ako opäť napísať: fascinujúce.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Výber keramického obkladu je dôležitý

 

Návrat drevených obkladov stien

 

Ďalšie články na tému Obklady

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.dsignio.com

 

(i.n.)