obkladačky v kuchyniRozhodli ste sa pre nový vzhľad vašej kuchyne, či kúpeľne a chcete zmeniť ich obklady?
 
Neobíjajte ich! Bola by škoda rozbiť ich, keď nám vadí len ich dizajn. Ušetríte si veľa práce a samozrejme aj prachu a neporiadku, ak nové obkladačky jednoducho nalepíte na tie staré!
 
Najprv si však musíte na túto prácu dobre pripraviť podklad.
 

- Aby sme zistili, ako pevne staré obkladačky držia, preklepkáme ich opatrne kladivovou rúčkou. Ak je zvuk dutý, je obkladačka uvoľnená a nedrží na podklade)

 

- Takéto obkladačky strhneme zo steny pomocou užšieho dláta a kladiva. Vyrovnávaciu stierku alebo mazaninu naneste na prázdne miesto a povrch upravte, aby bol zarovnaný. Dbajte, aby ste stierku nenaniesli na susedné obkladačky, ide iba o zarovnanie povrchu.

 

- Obkladačky, ktoré prešli testom potom dobre vyčistite špeciálnym čistiacim prostriedkom na obklady. Všetka špina v podobe masti, prachu, olejových škvŕn atď. musí byť dôkladne odstránená, inak by nové obkladačky nedržali.

 

- Obkladačky s veľmi hladkým povrchom zbrúste šmirgľovým papierom, aby sa im zdrsnil povrch. Nová vrstva kachličiek potom drží lepšie.

 

 

Renovujeme obkladačky

 

- Až po tejto úprave začnite so samotným lepením obkladačiek.

 

 

Renovujeme obkladačky

 
 
Mohlo by vás tiež zaujímať:
 
Ďalšie zaujímavosti a tipy na tému Obklady
 

 © Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.stroyprosto.com.ua, www.srikats.net, www.osnovam.ru