Podklad plávajúcej podlahy musí byť stabilný, rovný, čistý a suchý. Kým prvé tri vlastnosti skontrolujeme celkom bez problémov, s tou poslednou môžu problémy nastať, keď nemáte patričné meracie zariadenia. Ale existujú aj pomocné laické triky.

 

Ako skontrolovať vlhkosť podkladu pred montážou plávajúcej podlahy

 

Postačí kus fólie, igelitu alebo PVC, ktorý sa položí na pripravený betón. Druhý deň sa pod fóliu pozrite, a ak pod ňou bude vlhko, podklad ešte nie je pripravený. Ďalši trik je síce menej používaný, no rovnako spoľahlivý. Vezmite klasické kovové vedro so spodnou hranou, napustite ho vodou a postavte na pripravený betón. Spodná hrana je dôležitá, pretože medzi podlahou a dnom vedra musí vzniknúť voľný priestor. Ak ráno objavíte na podlahe orosenie, na pokládku je opäť skoro.

 

Ak máte zariadenie, ako presne vlhkosť podkladu zmerať, tu sú ona dôležité čísla. Pri pokládke plávajúcim systémom má mať podklad maximálne 2% vlhkosti, pri celoplošnom lepení dokonca len 1,5%.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Kladenie vinylových podláh

 

Podlahy v štýle eko

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.prestigpol.ru

Autor: Ivan Nôta