Betónová terasaDnes budeme betón spomínať v spojitosti s vonkajšími terasami a materiálmi na ich výstavbu, ktoré majú veľmi dlhú životnosť. Použitie dekoratívneho betónu v okolí domu nie je ničím novým, významnou novinkou je však takzvaný tlačený či razený betón. Prvou lastovičkou s prírodným dizajnom boli už dávnejšie betónové dlaždice so vzhľadom kameňa či dreva. 

 

Ich výrobcovia vedia tieto materiály dokonale imitovať. Sú veľmi odolné a vydržia desiatky rokov. Na výber sú stovky farebných odtieňov, tvarov i povrchov. Ich nevýhodou je však vysoká cena, ktorá sa blíži ba dokonca presahuje cenu prírodného kameňa.

 

Betónová terasa

 

Existuje však možnosť zakúpiť si špeciálne formy na razený betón. S nimi bude vytvorenie betónovej terasy s neuveriteľným prírodným vzhľadom hračka. A čo viac – odrazu bude „studený“ betón vytvárať teplé plochy.

 

Betónová terasa

 

Betónová terasa

 

Betónová terasaRaziace formy sa vyrábajú v mnohých textúrach a navyše sa dá táto technológia úspešne aplikovať aj na zvislých plochách. Kombináciou raziacich foriem tak môžete z betónu vytvoriť nielen podlahu terasy, ale tiež stĺpy, schody, prístupovú cestu (chodník) a podobne. Formy bývajú z polyuretánu, silikónu a rôznych materiálov nenáročných na údržbu. O drevený či kamenný vzhľad sa postarajú špeciálne farbivá do betónových zmesí.

 

 

 

Betónová terasa

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Voľne stojaca terasa

 

Stavba terasy a zákony

 

Ďalšie články na tému Terasy

 

 

1.6.2016© WEBY GROUP© Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: http://idei-dlia-dachi.com

Autor: Ivan Nôta